HubnutíJídloVitamínyZdraví

V hubnutí mohou pomoci snadno dostupné bylinky

Hubnutí je pro mnoho lidí nekonečný boj. Ačkoli je více než jasné, že k redukci váhy dochází jen když je kalorický výdej vyšší než příjem, existují způsoby, jak jak si hubnutí usnadnit. O některých potravinách a bylinkách je známo, že jsou v hubnutí efektivními pomocníky.

Skořice

Je prokázáno, že skořice pomáhá při snižování hmotnosti a v boji proti obezitě. Pomáhá urychlit metabolismus, reguluje hladinu cukru v krvi a hraje zásadní roli při snižování LDL cholesterolu a triglyceridů. Díky svým výhodám se stává ideálním kořením pro diabetiky.

Skořice pomáhá potlačovat chuť k jídlu.

Rozmarýn

Rozmarýn má antioxidační a antimikrobiální vlastnosti. Pomáhá také snižovat hladinu glukózy v krvi a cholesterolu tím, že zvyšuje jaterní glykolýzu (rozpad glukózových jednotek uložených v játrech) a oxidaci tuků.

Rozmarýn pomáhá snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Pomáhá také vyplavovat toxiny z tlustého střeva a zabraňuje nadýmání.

Pampeliška

Pampelišky jsou krásné a jsou jedlé! Pampelišky mají antidiabetické, antiobezitní, protizánětlivé, antihyperglykemické a antioxidační vlastnosti. Zvyšuje také citlivost na inzulín a sekreci inzulínu a zlepšuje trávení. Listy pampelišky mohou také pomoci snížit hladinu glukózy, triglyceridů a cholesterolu.

Pampelišky jsou bohaté na vlákninu a mohou pomoci zabránit vstřebávání tukových molekul. Antioxidanty pomáhají vychytávat škodlivé kyslíkové radikály a vyplavovat toxiny.

Kurkuma

Kurkuma obsahuje kurkumin, který pomáhá snižovat špatný cholesterol a záněty a pomáhá tak snížit váhu. Bylo zjištěno, že příjem kurkuminu u lidí s metabolickým syndromem pomáhá snížit BMI, tělesnou hmotnost, obvod pasu a zvyšuje adiponektin (peptid, který stimuluje oxidaci mastných kyselin, citlivost na inzulín a zvyšuje výdej kalorií).

Může podpořit hubnutí a zlepšit zdraví střev. Zabraňuje také mikrobiálním infekcím, napomáhá hojení ran a pomáhá snižovat intenzitu bolesti.

Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button