Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Nejúčinnější lék na bolest hlavy. Ibuprofen už nepotřebujete

Ať už občasné nebo i chronické bolesti hlavy – obě jsou nepříjemné a umí člověka potrápit. Často ani sami neodezní a musíme proto sáhnou po lécích proti bolesti. Ty jsou však nezdravé a mají řadu vedlejších účinků.

Bohužel již celá řada studií potvrdila, že ibuprofen a další léky proti bolesti jsou pro naše tělo vyloženě škodlivé a že i malá dávka jednou za nějaký čas dokáže způsobit potíže s nervovou soustavou a trávícím ústrojím. Naštěstí ale existuje účinnější a zdravější varianta!

Kurkuma proti bolesti i zánětu

Možná si název tohoto koření spojíte pouze s vařením. Pravdou ale je, že má celou řadu dalších využití a své uplatnění najde i v boji proti bolesti a zánětům.

Kurkuma obsahuje polyfenol, což je přírodní látka, která má až 600 pozitivních účinků na lidské zdraví. V nedávném výzkumu byla kurkuma porovnávána s účinky ibuprofenu u pacientů trpících osteoporózou. Výsledky byly neuvěřitelné! Po 6 týdnech léčby kurkumou se pacienti vrátili do běžného života a byli schopni vykonávat činnosti, na které by dříve ani nepomysleli.

Do jídla i do čaje

Kurkumu můžete užívat zcela samostatně jako každý jiný lék. Pokud vám ale nevyhovuje její chuť, lehce jí můžete přidávat do pokrmů místo kari koření nebo si z ní uvařit čaj. Na bolest hlavy postačí jedna čajová lžička. Při jiných obtížích konzultujte množství s lékařem. Kurkuma ale nemá vedlejší účinky, takže se v podstatě nemusíte obávat předávkování.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button