PrevenceRady a tipyZdraví

Máte problémy se spaním? Uvařte banán se skořicí a vodu vypijte

Pravdou je, že mnoho lidí na světě má problémy se spaním. Náš mozek a nervový systém ovlivňuje řada vnitřních i vnějších faktorů, které mají vliv i na spánek. Každý ví, že nejjednodušší způsob, jak rychle usnout, je vzít si prášek na spaní. Ale to je jen krátkodobé řešení, každý by měl usínat sám, nikoli pomocí chemie.

Léky na spaní mohou mít vedlejší účinky jako zácpa, závratě, bolesti žaludku, problematické zaostřování zraku, problémy s pamětí a dokonce by mohlo dojít i k poškození nervového systému. Jak jistě všichni víme, spánek je pro nás velice důležitý, pokud špatně spíme, naše tělo nefunguje tak, jak by správně mělo. Dochází k oslabení myšlenkových procesů, k poklesu motorických schopností a hrozí vyšší riziko onemocnění a zdravotních potíží jako například obezita, cukrovka či rakovina. Pokud nemáte dostatečný spánek, dochází ke špatné soustředěnosti a i ty nejjednodušší věci v běžném životě pro vás mohou být problémem. Nabízíme jedno z přírodních řešení – přírodní čaj pro lepší spánek.

Suroviny na výrobu

  • 1 banán se slupkou
  • malý hrnec s vodou
  • trochu skořice

Banány jsou bohaté na draslík a hořčík, jichž je ve slupce obsaženo mnohem víc, než v samotném banánu. Oba minerály jsou velice prospěšné pro nervový systém a relaxaci svalů. Hořčík pomáhá snižovat svalové křeče. Pokud je člověk ve stresu, je vyčerpán z těla jako první. Banány pomáhají doplnit hladinu hořčíku a tím pádem se lépe vyrovnáváte se stresem, relaxujete a lépe usínáte.

Skořice napomáhá vyvážit hladinu cukru v krvi, lépe fungují hormony v těle a vy můžete lépe spát. Pokud není hladina cukru ve správné míře, nemůžete v noci spát a ve dne jste unavení.

Postup

Odřízneme oba konce banánu, následně dáme banán do hrnce s vodou a vaříme 10 minut. Nasypeme skořici, chcete – li dosladit, použijte stévií. Vzniklý nápoj pijeme před spaním.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button