OstatníPrevence

Máte doma alespoň jednu z těchto tří rostlin? Pohltí cigaretový kouř, radiaci i chemikálie!

Ač mnoho lidí nepovažuje rostliny za důležitý prvek domácnosti, zde jsou důvody, proč by tomu mělo být právě naopak. Je to proto, že určité druhy rostlin dokáží účinně absorbovat celou škálu škodlivin. Ať už se to týká nátěrových hmot, rozpouštědel i čistících prostředků, rostliny vám vzduch zase vyčistí.

Nejlepší rostliny na odstranění škodlivin

Draceana marginata

7513491722_e6c89ff407_bJedná se o okrasnou rostlinu, původně vlastně strom z Madagaskaru „dragon tree“, která se snadno udržuje a vyživuje. Má ráda světlo, ale ne zase přímé sluneční paprsky. Tato rostlina je odolná proti teplotním výkyvům, ale rozhodně jí uškodí průvan. Dělá jí dobře rozprašovač s vodou každý den. Snižuje koncentraci formaldehydu a odpařovacích látek z čistících prostředků, barev, rozpouštědel, sprejů a deodorantů. To je důvod, proč byste si tuto rostlinu měli dopřát jako čističku vzduchu.

Fíkovník

LPotted Fig TreeFíkovník je nejlepší rostlinou proti cigaretovému kouři. Je dobrým řešením pro ty z vás, kdo uvnitř místnosti kouří. Má schopnost neutralizovat dým a snižovat koncentraci oxidu uhličitého, oxidu uhelnatého a dalších škodlivých chemických látek v barvách a lacích. Nemá rád vítr a přímý sluneční svit.

Kapradí

Kapradí snižuje koncentraci formaldehydu, který se obvykle odpařuje z nábytku, lepidel, barev a jiných detergentů z textílií a záclon. Tato rostlina potřebuje dostatek vlhkosti a neměla by být vystavována přímému slunci, hodí se tedy i do tmavších místností.

rostliny

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button