Ostatní Prevence

Máte doma alespoň jednu z těchto tří rostlin? Pohltí cigaretový kouř, radiaci i chemikálie!

Jana Novotná
Napsáno od Jana Novotná

Ač mnoho lidí nepovažuje rostliny za důležitý prvek domácnosti, zde jsou důvody, proč by tomu mělo být právě naopak. Je to proto, že určité druhy rostlin dokáží účinně absorbovat celou škálu škodlivin. Ať už se to týká nátěrových hmot, rozpouštědel i čistících prostředků, rostliny vám vzduch zase vyčistí.

Nejlepší rostliny na odstranění škodlivin

Draceana marginata

7513491722_e6c89ff407_bJedná se o okrasnou rostlinu, původně vlastně strom z Madagaskaru „dragon tree“, která se snadno udržuje a vyživuje. Má ráda světlo, ale ne zase přímé sluneční paprsky. Tato rostlina je odolná proti teplotním výkyvům, ale rozhodně jí uškodí průvan. Dělá jí dobře rozprašovač s vodou každý den. Snižuje koncentraci formaldehydu a odpařovacích látek z čistících prostředků, barev, rozpouštědel, sprejů a deodorantů. To je důvod, proč byste si tuto rostlinu měli dopřát jako čističku vzduchu.

Fíkovník

LPotted Fig TreeFíkovník je nejlepší rostlinou proti cigaretovému kouři. Je dobrým řešením pro ty z vás, kdo uvnitř místnosti kouří. Má schopnost neutralizovat dým a snižovat koncentraci oxidu uhličitého, oxidu uhelnatého a dalších škodlivých chemických látek v barvách a lacích. Nemá rád vítr a přímý sluneční svit.

Kapradí

Kapradí snižuje koncentraci formaldehydu, který se obvykle odpařuje z nábytku, lepidel, barev a jiných detergentů z textílií a záclon. Tato rostlina potřebuje dostatek vlhkosti a neměla by být vystavována přímému slunci, hodí se tedy i do tmavších místností.

rostliny

O autorovi

Jana Novotná

Jana Novotná

Moje zdraví mi není lhostejné, proto sleduji trendy v oblasti péče a to nejen o zdraví fyzické, ale i duševní. Snažím se získávat nové informace a sleduji nové trendy v oblasti zdravého životního stylu. Velmi ráda zkouším nové recepty a nechávám se inspirovat novými návody a radami.

1 Komentář

Zanechte komentář