JídloZdraví

Pokud trpíte stresem, zbavte se ho pomocí medu

Med je jedna z nejstarších surovin, která obsahuje řadu zdraví prospěšných vlastností. Není divu, že ho využívali již ve starém Egyptě. Seznamte se proto s jeho léčivými vlastnostmi.

Med je znám tím, že je silným diuretikem, což znamená, že má posilující, čistící a antibakteriální účinky na lidský organismus. Spolu s těmito výhodami má i uklidňující vlastnosti a skvělé výživové hodnoty. Je skvělý jako povzbuzující prostředek pro chuť k jídlu tím, že zlepšuje celkové zažívání. Zvyšuje také obranyschopnost ve vašem těle a zlepšuje složení krve.

Kromě toho je med skvělým pomocníkem při zotavování lidí z těžkého chirurgického zákroku či onemocnění. Pokud si budete často dopřávat alespoň trochu sladkého medu, bude vaše tělo odolné vůči infekcím a celkově podpoříte vaše zdraví.

Uklidňující výhody

honey-5732_960_720Med obsahuje mnoho léčivých složek. S medem dostanete do těla jednoduché cukry, jako je frutóza a glukóza. Tyto cukry se v krvi rychle vstřebávají a jsou nezbytné pro správnou funkci neuronů. Proto se traduje, že pokud je člověk nervózní, měl by si dát med. Nejen, že je to balzám na nervy, med dokáže pomoci při fyzické a psychické únavě, nebo při stabilizování hladiny cukru v krvi. V poslední řadě, tyto dva jednoduché cukry dokážou oživovat svaly a zabraňovat křečím a ztuhlosti.

Díky těmto vlastnostem je med vhodný pro lidi trpící srdečními problémy, nedostatkem svalové hmoty, úzkostmi a strachem. Proto je i často používán sportovci.

Další důležitou složkou, která je obsažena v medu, je tryptofan. Ten má uklidňující a relaxační účinky. Není divu, že pokud člověk trpí nespavostí, doporučuje se před ulehnutím vypít šálek horkého mléka s medem.

Med se svými antibakteriálními a antivirovými účinky dokáže pomoci při zánětu průdušek. Pokud budete při kašli pravidelně užívat med, bude se vám lépe vykašlávat a léčit. Med s mlékem se tedy nedoporučuje jen při nespavosti, ale také při kašli, bolesti v krku a rýmě.

Med je vynikající sladká pochoutka, která potěší každého. Výborné mléko s medem zažene nejen chuť na sladké, ale také bude léčit a uklidňovat.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button