Zdraví

Tipy na zdravé a přírodní dárky pod stromeček: Jak na ně?

Chtěli byste letos udělat svým blízkým radost přírodními a zdravými dárky, které se jim budou nejen líbit, ale prospějí také jejich organismu? Výhodou těchto dárků je také to, že prospívají planetě Zemi. V dnešním článku si na takovéto dárky posvítíme. 

Eko dárky

Vsadit můžete v tomto případě na ekologické dárky, které potěší obdarované a naučí je žít více v souznění s naší planetou. Dobrou volbou jsou lahve z borosilikátového skla, které vypadají designově a jsou možností, jak zmenšit množství vznikající odpadu plastů. Hezkým dárkem jsou také látkové nákupní tašky z různými vzory, látkové pytlíky na ovoce a zeleniny, ale také bambusový kelímek na kávu či čaj. Ty se dnes prodávají v mnoha různých variantách. Pro ženy může být zajímavým dárkem i menstruační kalíšek, který je finančně náročnější a díky němu žena v budoucnu také ušetří mnoho peněz.

Přírodní kosmetika

Snad každého potěší kvalitní přírodní kosmetika, která nebyla testována na zvířatech a obsahuje jen zdraví prospěšné látky. Vsaďte proto na přírodní bio kosmetiku, která okouzlí svými účinky, ale často také obalem. Dnes můžete zakoupit snad všechny možné produkty v bio kvalitě, například krémy, šampóny, péči o obličej, vlasy i tělo, ale také kosmetické produkty na líčení. Pokud už jste v přírodní kosmetice více znalí, můžete vyrobit sami přírodní kosmetiku, kterou darujete svým blízkým. I zde najdete spoustu návodů na domácí výrobu krémů, peelingů, masek, očních linek či pudru.

Zdraví a relaxace

Dárkem, který vždy potěší, je zážitek v podobě relaxace či péče o tělo. Cennými dárky pod vánoční stromek jsou poukazy na masáže, wellness víkend, manikúru, pedikúru či poukaz na kosmetiku. Jen málokdo si pravidelně dopřeje tíženou relaxaci a odpočinek. Pokud ho však někomu věnujete pod vánoční stromeček, jistě ho potěšíte a donutíte ho, aby odpočíval. Vždy v tomto případě volte relaxaci, kterou má váš blízký rád, uvidíte, že ho potěší.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Back to top button