Přírodní léčbaZdraví

Silná domácí zázvorová mast proti bolesti a zánětu

Tento domácí recept na zázvorovou mast je ideální pro relaxaci a uklidnění bolestí svalů. Zázvor vytváří pocit zahřívání, jako kajenský pepř, a navíc je ceněn pro své protizánětlivé vlastnosti, které mohou uvolnit vaše krevní cévy a potlačit bolest. Takže, ať už to je to noha, záda nebo rameno, které vás obtěžuje bolestí, zkuste tuto mast na boj proti zánětu a bolesti.

Pokud nejste citliví na pepř, pak neváhejte nahradit prášek zázvoru práškem z kajenského pepře v receptu. Alternativně byste mohli udělat i polovinu kajenského pepře a polovinu zázvoru.

Slunečnicový olej za studena lisovaný jako nosný olej je nejen proto, že se dobře ukládá v kůži, ale je také ceněn pro své zvlhčující vlastnosti na kůži. Ale můžete ho nahradit jiným olejem v Bio kvalitě.

Domácí zázvorová mast recept

Složení:

85 g Slunečnicový olej obohacený zázvorem, pepřem a lístky máty peprné

28 g včelí vosk

700 g kokosový olej

36 kapek esenciálního oleje zázvoru

5 kapek esenciálního oleje rozmarýnu

Slunečnicový olej složky:

115 g slunečnicový olej

3 lžíce mletého zázvorového prášku

1 lžíce černého pepře

1 lžíce sušené máty peprné

Pokyny:

Zvažte si všechny suroviny a nachystejte. V hrnci s dvojitým dnem nebo ve vodní lázni smíchejte slunečnicový (nebo jiný) olej se zázvorovým práškem, pepřem a mátou.

Za mírného míchání asi 1 hodinu vařte. Potom vypněte teplo a nechte olej a bylinky luhovat přes noc.

Ráno vše přeceďte nejlépe přes bavlněnou látku nebo punčochu.

Nyní si zvážíme včelí vosk. Ten v kastrůlku pouze roztavíme a hned odstavíme z tepla. Odvážíme si kokosový olej a vmícháme ho do roztaveného vosku. Nyní přidáme slunečnicový olej obohacený o bylinky a esenciální oleje. Vše dobře promícháme, uložíme do kelímku a máme hotovo!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button