HubnutíJídloRady a tipyZdraví

Rostlinné proteinové prášky si získávají stále větší oblibu. Hrachový je jedním z nejprodávanějších

Proteinové prášky prášky patří neodmyslitelně k fyzicky aktivnímu životu. Není žádným tajemstvím, že mnoho Čechů trpí nedostatkem bílkovin (proteinů) v těle. Právě bílkoviny jsou zodpovědné především za to, že vaše tělo spaluje v energii tuky a uchovává svaly. Pokud nejste fyzicky aktivním člověkem, stačí proteinovým nápojem nahradit svačinu nebo večeři.

Jedním z kladů příjmů protein je úbytek na váze, ale také více energie a dobré nálady. Ať už odmítáte živočišné proteinové prášky z etických nebo zdravotních důvodů, existují alternativy v rostlinné podobě.

Hrachový proteinový prášek je doplněk vyrobený extrakcí bílkovin ze žlutého hrášku.

Obvykle se používá ke zvýšení obsahu bílkovin ve smoothies a koktejlech a skvěle se hodí pro téměř jakoukoli dietu, protože je přirozeně veganský a hypoalergenní.

Hrachový protein je vysoce kvalitní protein a skvělý zdroj železa. Může pomoci růstu svalů, hubnutí a zdraví srdce.

Vysoký obsah bílkovin může obsahovat i hrachový prášek

Hrachový protein obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které si vaše tělo neumí vytvořit a musí je získat z potravy. Má však relativně nízký obsah methioninu.

Můžete to kompenzovat zařazením dalších potravin bohatých na methionin, jako jsou vejce, ryby, drůbež, hovězí maso, vepřové maso nebo hnědá rýže do svého jídelníčku.

Je také skvělým zdrojem aminokyselin s rozvětveným řetězcem, zejména argininu – který podporuje zdravý průtok krve a zdraví srdce – a leucinu, isoleucinu a valinu – které podporují růst svalů.

Obecně platí, že živočišné bílkoviny jsou snadněji stravitelné a vstřebatelné než bílkoviny rostlinného původu.

Navzdory tomu je hrachový protein jedním ze snadno stravitelných rostlinných proteinů – hned po sójovém proteinu a cizrně.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button