Rady a tipyZdraví

6 zdravotních důvodů, proč používat glycerinové mýdlo

Není mýdlo jako mýdlo, některé může způsobovat vysušenou pokožku, některé vás může i podráždit. Ne každý se v mýdlech vyzná a tak často kupuje takové, které mu padne pod ruku. Pokud se chcete vyhnout zdravotním potížím a chcete mít hydratovanou pokožku, měli byste se zaměřit na glycerinová mýdla. Představíme si, co jsou zač a jaké mají výhody.

Co je glycerinové mýdlo?

Glycerinové mýdlo je přírodní a velmi vyhledávaný typ mýdla, o kterém je známo, že je extrémně hydratační. Jde o druh průsvitného mýdla, které obsahuje glycerin, neboli také glycerol. Hlavním zdrojem glycerinu vždy byly přírodní tuky. Při samotné výrobě mýdla se působením hydroxidu sodného nebo draselného tuky štěpí na glycerol a směs alkalických solí alifatických kyselin, které jsou podstatou mýdel. Mnoho výrobců mýdla glycerin odstraňuje, protože jej lze použít v jiných drahých kosmetických produktech. Glycerinové mýdlo je však extrémně účinné při podpoře zdraví pokožky a obvykle neobsahuje žádné další syntetické materiály, které by mohly dráždit. Stejně jako mnoho jiných produktů na dnešním trhu je glycerinové mýdlo známé jako zcela přírodní a ekologický produkt, kromě toho, že je mnohem lepší pro zdraví pokožky než jiné alternativy mýdla.

Znáte přínosy glycerinového mýdla?

Výhody glycerinového mýdla

Mezi hlavní výhody glycerinového mýdla patří jeho schopnost hydratovat pokožku, chránit citlivou pokožku, zmírňovat příznaky akné, předcházet předčasnému stárnutí a zklidňovat zánětlivé kožní stavy.

Hydratujte pokožku

Snad největším důvodem, proč lidé používají toto mýdlo, je zvýšení obsahu vlhkosti v pokožce. Pokud trpíte suchou pokožkou, glycerin je schopen nahnat více vlhkosti do hlubších vrstev a pomáhá zmírnit příznaky suché pokožky.

Vhodné pro citlivou pokožku

Olejovitý a mastný obsah v tomto mýdle může mít také protizánětlivé účinky, takže pokud máte citlivou pokožku a pociťujete časté pupínky, může to být pro vás ta nejlepší volba.

Léčí zánětlivé problémy

Psoriáza, ekzémy, růžovka a další běžné kožní poruchy mohou být zmírněny nebo vyléčeny pravidelným používáním tohoto mýdla.

Akné

Akné postihuje miliony lidí. Kromě řešení základní infekce poskytuje glycerinové mýdlo antimikrobiální a hloubkově čistící vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit zarudnutí a otoky.

Působí proti stárnutí

S určitými antioxidačními vlastnostmi toto mýdlo snižuje známky stárnutí tím, že minimalizuje vrásky a podporuje prokrvení pokožky.

Čištění pórů

Pokud máte ucpané póry nebo pokud vaše pokožka prostě potřebuje dobré umytí, je to jedno z nejlepších mýdel na odstranění nežádoucích látek z těla.

Mýdlo z glycerinu

Má glycerinové mýdlo nějaké nevýhody?

Navzdory mnoha výhodám tohoto speciálního mýdla existuje několik potenciálních vedlejších účinků a nevýhod. Toto mýdlo nemá stejnou pěnivost jako mnoho jiných mýdel, protože neobsahuje žádné přísady, a také má tendenci se rychleji rozkládat než tradiční mýdla. V kombinaci s vyšší cenou každého mýdla může být pravidelné používání tohoto mýdla nereálné nebo ekonomicky neživotaschopné.

Zdroj obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button