Přírodní léčbaRady a tipy

Extrakt z olivový listů chrání zdraví kardiovaskulárního systému

Olivové listy byly používány již ve starověkém Egyptě. Dostaly se do tradičních léčitelství a užívalo se jich v podobě extraktu, čaje či prášku. Olivové listy totiž obsahují mnoho bioaktivních sloučenin, které mají antioxidační, protizánětlivé a hypoglykemické vlastnosti. U nás je extrakt z olivových listů sehnatelný v některých zdravých výživách či na internetu.

Léčivý pomocník

Stále více studií ukazuje, že má extrakt z olivových listů příznivé účinky pro lidský organismus. Podporuje imunitní systém, vyrovnává krevní tlak a zvyšuje hladinu energie. Používá se nejčastěji jako doplněk stravy, který podporuje kardiovaskulární zdraví a jako silný antioxidant.

Olivový extrakt?

Extrakt z olivových listů pochází z listů olivovníku Olea europaea. Jedná se o stálezelený keř, který je svým původem z Asie, Afriky a Středomoří. stáří olivovníku se celkově odhaduje na dobu před 6000-6000 lety v oblasti odpovídající starověké Persii a Mezopotámii. Olivovník ve svých listech obsahuje oleuropein, látku, která je asi nejcennější složkou olivového oleje.

Zdravotní výhody extraktu

Snižuje krevní tlak

Extrakt z olivový listů se podílí na snižování krevního tlaku a snížení hladiny triglyceridů.

Kardiovaskulární zdraví

Extrakt z olivových listů snižuje hladinu LDL cholesterolu a udržuje krevní tlak v normě, právě tím se preventivně podílí na udržení kardiovaskulárního zdraví. Oleuropein, glykosid přítomný v olivových listech, a hydroxytyrosol , který je přítomen i v olivách a výtažcích z olivových listů, mají vliv na snížení rizika vzniku koronárních srdečních onemocněních a některých druhů rakovin.

Cukrovka

Podle některých studií má extrakt z olivových listů vliv také na cukrovku. Extrakty z olivových listů mají hyperglykemické účinky, což znamená, že snižují hladinu cukru v krvi v těle.  Extrakt z olivových listů tak kontroluje hladinu glukózy v těle. Polyfenoly obsažené v olivových listech hrají zásadní roli.

Funkce mozku

Extrakt má pozitivní vliv na funkce mozku. Studie ukazují, že oleuropein, snižuje příznaky či výskyt poruch, které souvisejí s postupujícím věkem, především riziko demence a Alzheimerovy choroby.

Podpora imunitního systému

Extrakt z olivových listů je jakýmsi nakopávačem imunitního systému. Má totiž silné antioxidační účinky, antivirové vlastnosti a posiluje imunitní systém. Bojuje proti řadě mikrobů, které způsobují mnohá onemocnění.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button