Přírodní léčbaRecepty

Silný lék proti otokům nohou. Vyzkoušejte tento zázračný čaj

Otoky nohou trápí čas od času každého z nás – ať už jsme mladí nebo starší. Většinou není lehké se jich zbavit a často nám znatelně znepříjemňují život. Náš zázračný čaj to ale dokáže rychle a účinně!

Základní ingrediencí tohoto nápoje je petržel. Ačkoliv se většinou používá pouze jako zelené oživení polévek nebo brambor, skrývá mnohé léčivé účinky. A jedním z jejích nejlepších vlastností je právě působení na otoky nohou.

Proč vznikají otoky?

Otoky nohou jsou jednoduše nahromadění tekutiny v dolních končetinách. Někdy se jedná o víceméně přirozený stav – typicky v těhotenství nebo po náročném dni. Jindy ale může značit vážné zdravotní problémy.

Nejčastější příčiny:

  • onemocnění ledvin
  • problémy se srdcem
  • choroby jater
  • užívání některých léků

Petrželový čaj

Petržel působí jako přírodní diuretikum – pomáhá tedy tělu zbavovat se nadbytečných tekutin. Posiluje totiž funkci ledvin a filtraci vody z krve. Petržel je také bohatým zdrojem draslíku; většina jiných močopudných přípravků ale snižuje hladinu draslíku v těle a tím vytváří jiné zdravotní potíže. Petržel ale tyto vedlejší účinky nemá.

Petržel je také silným antioxidantem a zdrojem vitamínů A a C. Obsahuje i značné množství kyseliny listové a přispívá k prevenci rakoviny.

Recept na petrželový čaj

Lékaři doporučují konzumaci alespoň 2 litrů tohoto zázračného čaje denně, resp. 2 dcl každé dvě hodiny. V případě závažnějších problémů je možné zvýšit dávkování i na jednu sklenici za hodinu.

Při přípravě čaje použijte čerstvé zelené lístky spolu s kořenem a semínky (pokud se vám podaří sehnat). Lístky nakrájejte a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat 5 – 7 minut. Pro zlepšení chuti lze přidat citrón a med.

Upozornění!

Před použitím čaje se poraďte se svým léka4řem. Zvlášť tehdy, pokud berete jiné léky nebo trpíte dalšími onemocněními.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button