JídloPřírodní léčbaVitamínyZdraví

5 důvodů, proč se vaše tělo neobejde bez vitamínu A

Dříve byla dušená mrkev hodně neoblíbeným jídlem nejen ve školních jídelnách, ale také doma, přsto nás ji nutili jíst. Je to proto, že mrkev je bohatá na vitamín A, který podporuje zdraví očí. Nicméně, ne mnoho vědí, že tento vitamín je nezbytný pro další funkce, jako je růst, imunita, a rozpoznávání buněk.

Primárně se vyskytuje v mase, rybách a zelenině, vitamín A je silný antioxidant, který podporuje správné fungování různých orgánů, jako je srdce, plíce a ledviny. Proto nedostatek vitamínu A může způsobit řadu zdravotních problémů.

Vitamín A odporuje zdravý růst a plodnost

Vitamín A je jedním z klíčových vitamínů potřebných k udržení zdravého reprodukčního systému. Nedostatek vitaminu A může nejen ovlivnit kvalitu vajíček, ale také ovlivnit jeho implantaci v děloze.

Vitamín A se také podílí na vývoji a normálním růstu embrya. Nicméně, v nadbytku, může se ukázat jako škodlivý pro nenarozené dítě. Proto se doporučuje, abyste se obrátili na svého lékaře před konzumací jakéhokoli doplňku.

Pro udržení dobrého zraku

Možná víte, že nedostatek vitamínu A způsobuje šeroslepost. Je to proto, že vitamín A je potřebný pro přeměnu světla dopadajícího na sítnici na signál pro mozek, aby ho zpracoval. Když vám chybí vitamín A, přeměna neprobíhá efektivně, což má negativní dopad na zrak.

mrkev-vejce-vitamin A

Pro podporu imunitního systému

Vitamín A je nezbytný pro produkci a funkci bílých krvinek ve vašem těle, které jsou zodpovědné za boj proti patogenům v krvi.

Pro lepší zdraví kostí

Pokud jste si mysleli, že pouze vápník a vitamín D jsou nezbytné pro udržení dobrého zdraví kostí, mýlíte se. Vitamín A je také potřeba.

Pro snížení rizika rakoviny

Zdravá hladina vitaminu A v těle může pomoci snížit riziko některých druhů rakoviny. Konzumace beta-karotenu, což je forma vitaminu A, prokázala, že snižuje riziko rakoviny děložního čípku, plic a močového měchýře.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button