PrevencePřírodní léčba

Znáte bentonitový jíl? Maska z něj je pro pleť minerální zásobárnou!

Bentonitová hlína je přírodní léčivá hlína, která má blahodárné účinky na pokožku. Její složení je sice pro představu nevábné, pochází totiž z vulkanického popela, ale uvidíte sama, že zázračným účinkům podlehnete. Bentonitový jíl je skvělý na mastnou pleť a používá se také na odstranění odumřelých buněk – v kosmetice se tomu nazývá exfoliace.

Díky jílu bude vaše pokožka opět dýchat a nebudou se vám ucpávat póry. Výborný pomocník na akné a podporuje i hojení ran. Podrážděná pokožka se okamžitě zklidní, což je další nespornou výhodou.

Bohatý po terapeutické stránce

Pokud má nějaký kosmetický prostředek hodně minerálů, tak je to právě bentonitový jíl. Obsahuje velké množství vápníku, draslíku, železa, sodíku a oxidu hlinitého. Aplikace jílu spočívá v rozředění vodou, nanáší se ve formě jakési pasty, kterou necháte na obličeji působit 20 minut, poté opláchnete vlažnou vodou.

Vyrábí se i bentonitový jíl určený pro vnitřní užití, ale pozor, vždy se ujistěte, že se jedná o potravinářskou verzi. Detoxikuje totiž tělo na způsobu absorbování toxinů, tělo se jich zkrátka a jednoduše zbaví.

Čistí, osvěžuje a zlepšuje tón pleti

Masky z bentonitového jílu pomáhají čistit pokožku a smýt nečistoty. Ionty v léčivých jílech mají rovněž antibakteriální účinnost, což v praxi znamená, že zabíjí patogeny. Maska z jílu je prevencí hromadění špíny na pleti a bakterií v pórech. Bentonitová maska vše vytáhne a výsledkem je hladká pleť bez ucpaných pórů. Dost často se také využívá v kombinaci s růžovou vodou.

Pravidelným nanášením bentonitu na pokožku docílíte rovněž toho, že bude vypadat mladší. Pozitivní vliv na tvorbu kolagenu byl zaznamenán a vy se tak můžete těšit z toho, že vaše pleť bude bez větších viditelných vrásek. Pouhý týden stačí k tomu, aby se vaše pleť začala měnit tímto správným způsobem.

Významný je také fakt, že bentonit snižuje produkci mazu. Pleť není mastná, přesto je krásně hydratovaná. Výrazně také přispívá k omezení vzniku pigmentových skvrn.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button