PrevenceZdraví

Budíte se v noci často ve stejný čas? Co to o vás prozradí?

Pokud se budíte v noci v podobnou dobu, možná vám tělo chce napovědět, že se něco děje. Málokdo také uvěří tomu, že hodina buzení, může souviset i s duchovnem.

Existují na to důkazy, i když ne úplně oficiální. Vysvětlitelná je však teorie podle starodávné čínské medicíny, která praví, že energie lidským organismem protéká tzv. poledníky v různých časových pásmech.

Tyto meridiány jsou jako kanály, které vysílají energii do různých orgánů, aby podporovaly zdraví a vitalitu. Když jsou však tyto kanály zablokovány, energie nemůže projít, což způsobí stagnaci nebo akumulaci energie. To pak z velké většiny naruší lidem spánek a vy se budíte.

Tělo, mysl a emoce jsou v čínské medicíně neoddělitelné. V praxi to znamená jediné – disharmonie v těle je úzce propojena s vaším emočním rozpoložením.

Buzení mezi 21:00 – 23:00

To se stává lidem, kteří usnou velmi brzo a s největší pravděpodobností se v tento čas i vzbudí. Pak jen těžko mohou zavřít oči a zase usnout. Pracujte na odstranění stresu, než se promítne do svalů. Pomoci by vám měla meditace.

Buzení mezi 23:00 – 1:00

Tento čas je spojen s žlučovodem. Tělo rozkládá tuk, který ve svém těle, přijímáte po celý den. Probuzení v tuto chvíli značí, že je čas změnit stravu. Probuzení v tomto rozmezí může také korespondovat se zadržováním negativní emoce, např. hněvu vůči sobě nebo ostatním. Vaše nebo chyby druhých vám nedávají spát.

Buzení mezi 1:00 – 3:00

Během této doby tělo regeneruje játra, což je čisticí prostředek těla. Probuzení v těchto hodinách doprovází funkční schopnost jater. Tělo vás varuje, abyste změnili stravování a snížili konzumaci alkoholu. Probuzení během této doby je také spojeno s emocemi, jako je hněv a pocit viny.

Buzení mezi 3:00 – 5:00

Tato část časové frekvence je spojena s plícemi – obsahují kyslík a tělo se tak připravuje na další den. V tuto chvíli jsou plíce vyčištěny. Probuzení mezi třetí a pátou v noci se projevuje přetížením plic znečištěným vzduchem, cigaretami, ale i stíženým dýcháním po těžkém jídle. Dost často je tento dvou hodinový interval také ukazatelem pro to, že jste smutní a lítostiví, nebo prožíváte depresi z něčeho, co jste ještě nebyli schopni úplně přijmout.

Buzení mezi 5:00 – 7:00

Probuzení v tento čas ztvárňuje fakt, že tělu možná chybí voda. Je dehydratované nebo se také ztotožňuje s prázdnotou a nejistotou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button