HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Nejzdravější ovoce na světě snadno vypěstujete i v našich podmínkách

Tohle sušené ovoce se stává stále více populární u všech, kteří se alespoň trochu zabývají životním stylem a správným fungováním svého těla. Obecně se prodává ve formě sušeného ovoce, ale je také v dostání například v čokoládách či müsli. Věřili byste, že goji se dá i pít? A to v podobě čajů či sirupů.

Co to vlastně goji je?

Goji je původně z Číny, nicméně, dá se vypěstovat i u v našich podmínkách, ačkoli by bylo potřeba vysadit hodně keříků, aby se vám urodilo dostatečné množství těchto malých červených plodů. V tradiční čínské medicíně byla goja považována prakticky za všelék a dokonce v dávných časech fungovala jako platidlo.

Její bobule se lisují – a to buď za studena či se v ideálních podmínkách suší na slunci, čímž si dokážou udržet co nejvíce zdravých živin. Celé plody se dokážou zužitkovat, bobulky se jí, šťáva z nich vylisovaná se vypije a z listů a její kůry Číňané tradičně připravovali čaje. Mimo jiné jsou k dostání také v lékárně jako tabletky – i když, samozřejmě čerstvé – respektive sušené plody, v sobě mají samozřejmě nejvíce živin.

Jak goji funguje na organismus?

  • silný antioxidant
  • bohatá na Vitamin C
  • podporuje krevní oběh
  • zklidňuje činnost ledvin
  • zlepšuje činnost metabolismu
  • pozitivně působí na zrak
  • omezuje bolesti kloubů
  • zvyšuje produkci spermií
  • snižuje hladinu cholesterolu v srdci
  • posiluje imunitu

Ve starověké Číně lidé dokonce věřili, že tyto „kouzelné“ bobulky jsou lékem na dlouhověkost.

Goji a hubnutí

Největší výhodou goji je, že dokáže kompletně pročistit váš organismus, což je skvělý „lék“ na dnešní nastavení špatného stravování. Díky jejím příznivým účinkům na organismus dokáže pomoci vstřebat všechny zdraví prospěšné látky z vaší stravy.

Díky tomu, že nám její konzumace dodá energii, budeme schopni se například věnovat nějakému sportu či aktivitě, která vám také pomůže v hubnutí. Takže namísto ležení na gauči a sledování TV se můžete proběhnout či jen zajít na procházku a hned se budete cítit lépe.

Nespornou výhodou je také účinek goji na vaši psychiku. Pokud se rozčilujete nebo jste ve stresu, ubírá vám to neskutečné množství energie. Konzumace goji vám pozitivně ovlivní činnost ve vaší hlavě a budete se cítit víc „v pohodě“ a žádná deprese už na vás nebude moct. A pokud i přesto budete mít nějaké nervy, běžte je raději vybít do posilovny – energie na to budete mít určitě dost.

Tolik zdraví prospěšných účinků v jedné malé sušené bobulce? Proč to nevyzkoušet? Goji je k sehnání v obchodech se zdravou výživou či k objednání na internetu. Cenově je také dostupná, tak na co ještě čekáte?

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button