OstatníZdraví

Eko dárky, kterými můžete potěšit své blízké

Nejen tím, že budeme jíst zdravé jídlo a pravidelně cvičit, pečujeme o své zdraví, ale také tím, že pečujeme o naši planetu. Ta nás živí a je pro nás domovem a čím zdravější je, tím zdravější jsme také my. Věnujte svým nejbližším dárky, které je nejen potěší, ale mohou jim přinést tip na používání výrobků, které jsou šetrné k naší planetě. Rozšiřte si obzory a podívejte se, jaké eko dárky můžete věnovat svým blízkým.

Kosmetika a hygienické potřeby

Pokud hledáte dárek pro ženy, určitě se podívejte na ekologickou kosmetiku, která nebyla testována na zvířatech. Dnes již seženete nejen krémy, balzámy na rty, sprchové gely, ale i dekorativní kosmetiku, která byla vyrobena z ekologických produktů. Můžete je potěšit kosmetikou, kterou rády používají, ale v kvalitě, která šetří matičku zemi. Podobně jsou na tom i další hygienické potřeby. Například bambusový kartáček na zuby, minerální houba na mytí celého těla a obličeje, odličovací tamponky z bio bavlny, apod. Dnes máte řadu možností, jak běžné produkty nahradit bio produkty, netestovanými na zvířatech a třeba těch, které jsou i veganské.

Látkové tašky a sáčky

Eko produktem, kterým ochraňujete planetu, mohou být i plátěné tašky a látkové sáčky, které mohou být vyrobeny i z bio bavlny či rozložitelné látky. Věnovat můžete hezkou tašku, která se dá nosit na nákup místo klasických igelit. I sáčky se dnes dají koupit v hezkém provedení. Vyrobit je můžete i doma ze zbytků látek, které najdete.

Pozor na svíčky

Pozor také na svíčky, které doma pálíte či je darujete. Většina z nich, zvláště těch levnějších, bývá vyrobena z vedlejších produktů vznikajících při zpracovávání ropy. Při pálení těchto svíček se uvolňují látky, které vašemu zdraví škodí. Věnujte svým blízkým svíčky „zdravé“. Nejlepší volbou jsou svíčky z včelího vosku. Nejlepší je, pokud jsou vyrobeny ze 100% včelího vosku, bez zbytečně přidaných látek. Svíčky ze včelího vosku koupíte běžně na vánočních trzích. Ty neprodukují žádné škodlivé látky a dokonce čistí vzduch. Vždy čtěte etikety při nákupu různých produktů!

Ekologické lahve

Krásným dárkem, který potěší muže i ženy, je ekologická lahev. Lahve se vyrábí například z borosilikátového skla, které bývá z části vyráběno z recyklovaného materiálu. Lahve můžete zakoupit v různých designech a barevném provedení, které potěší teenagera, ale i dospělého muže. Tím, že takovouto láhev věnujete, učíte druhé, jak pečovat o naši zemi, protože snižuje dopad v podobě plastových lahví a dalších přenosných lahví na vodu a jiné nápoje, které si kupujeme jednorázově.

Knihy, kuchařky

Tím, co jistě každého eko příznivce potěší, jsou knihy, nejlépe ty vyrobené z recyklovaného materiálu. Mohou však sloužit i jako dobrý rádce při zařizování eko domácnosti, vaření ekologicky náročnějších jídel, apod. Ano, i taková existují, zvláště, když vaříte z čerstvé zeleniny a ovoce a ne ze zpracovaných potravin. Pořiďte svým blízkým dárky, které je inspirují.

Čistící prostředky

Nejspíše svým blízkým nevěnujete pod stromeček čistící prostředky na podlahu, do koupelny či do kuchyně. Můžete však vytvořit eko balíček, který bude dobrou inspirací do budoucnosti. Složit ho můžete z ekologické lahve na vodu, bambusového kartáčku a kalíšku, eko zubní pasty, čističe na okna, raw dobrot či plátěné tašky. Takovýto balíček potěší také každého eko příznivce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button