PrevenceZdraví

10 přírodních řešení pro nevolnost, poruchy trávení nebo rozrušený žaludek

Závažnost žaludeční nevolnosti se může pohybovat od trochu otravné až po velmi nepříjemnou, dokonce i bolestivou. Ve skutečnosti je rozrušený žaludek často spojen s průjmem.

Příčiny rozrušení žaludku zahrnují:

Infekce

Otrava jídlem

Alergická reakce

Stres

Přejídání

Absence pohybu

Nadměrné pití

Gastrointestinální onemocnění

Těhotenství

Vedlejší účinky na léčbu

Ať už trpíte zácpou, plynatostí, nevolností nebo máte potíže s trávením, vždy můžete použít některá přirozená řešení, díky nimž se váš rozrušený žaludek bude cítit lépe přirozeně.

Zde je 10 z nejlepších přírodních řešení pro rozrušený žaludek.

1. Zázvor

Díky antibakteriálním a protiplísňovým vlastnostem je zázvor vysoce účinnou přísadou pro léčení žaludku. Pomáhá zmírnit trávení, zklidňuje bolest žaludku a snižuje frekvenci uvolněných stolic. Navíc, se speciální chemikáliemi, které také pomáhají uvolnit střevní trakt.

Přidejte ½ čajové lžičky suchého zázvoru na šálek podmáslí. Dobře promíchejte a pijte třikrát denně po dobu několika dní. Nebo několik čerstvých plátků zázvoru vaříme ve dvou šálcích horké vody asi 10 minut. Po ochlazení, vypijte několikrát denně.

2. Jablečný ocet

Jedná se o jednu z nejlepších přírodních léků na rozrušení žaludku. S vysokou koncentrací pektinu může jablečný ocet potlačit podrážděný žaludek a léčit problémy se žaludkem přirozeně. Kromě toho, kyselá povaha jablečného octu také pomáhá dostat věci do pohybu ve střevech plynule.

Přidejte jednu čajovou lžičku jablečného octu do poháru čisté vody. Chcete-li, aby lék ochutnal trochu lépe, přidejte malé množství medu. Před každým jídlem vypijte, aby se vaše příznaky rychle uklidily.

3. Jogurt

Jogurt je považován za slibnou přísadu pro léčení trávení a rozrušení žaludku. Nicméně nefunguje každý typ jogurtu – ten, který obsahuje živé bakteriální kultury, jako je Bifidobacterium a Lactobacillus, funguje. Prostě jednoduše jezte 2-3 šálky jogurtu denně, dokud nezískáte trvalou úlevu. Chcete-li zvýšit chuť a účinnost, přidejte plátky jablek nebo banánů.

4. Banány

Považují se za mocné jídlo pro léčbu gastrointestinálních problémů, jako jsou uvolněné stolice a zažívací potíže, banány jsou snadno stravitelné a mohou pomoci absorbovat nadměrnou kyselinu v žaludku. S bohatým obsahem pektinu, který pomůže ztuhnout stolici, a vysokou koncentrací draslíku, která pomáhá nahradit ztracené elektrolyty při průjmu, je toto ovoce jedním z nejlepších řešení pro rozrušení žaludku. Smíchejte zralý banán v jedné sklenici podmáslí. Vypijte ji dvakrát nebo třikrát denně po dobu několika dní.

5. Máta

Tato aromatická bylina byla již po staletí používána k léčbě poruchy trávení a rozrušení žaludku. Antispazmodické a antibakteriální vlastnosti v mátě jsou užitečné při uklidňování žaludku, zatímco fytonutrienty a antioxidanty dostupné v této rostlině pomáhají při zlepšování a stimulaci toku žluči.

Extrahujte čajovou lžičku z mátové šťávy z čerstvých listů máty pomocí mixéru. Přidejte do šťávy lžičku limetkového džusu a lžičku medu a dobře promíchejte. Vypijte ji dvakrát denně po dobu několika dní, abyste získali požadované výsledky.

6. Pískavice řecké semínko

Semena pískavice jsou účinným přírodním prostředkem proti žaludeční chřipce díky vysokému obsahu slizu, který pomáhá průchodu stolice, což dokazuje okamžitou úlevu. Polkněte čajovou lžičku prášku z pískavice, po němž následuje stejné množství jogurtu. Udělejte to dvakrát nebo třikrát denně za okamžitou úlevu.

7. Kmín

Nejen, že je kmín oblíbené koření, ale může být také použit k léčení mnoha gastrointestinálních problémů, včetně rozrušení žaludku. Semena pomáhají inhibovat kontrakce hladkého svalstva, čímž uklidňují žaludek. Kromě toho podporuje trávení zvýšením sekrece enzymů. 1 lžičku kmínu dáme 2 dcl vody a chvilku povaříme. Čaj užíváme během dne.

8. Heřmánek

Obsahuje antispazmodické a protizánětlivé vlastnosti, heřmánek je výborný při relaxaci hladkého svalstva v trávicím traktu. Heřmánkový čaj je dobře známý pro schopnost vylepšovat rozrušený zažívací systém velmi rychle. Stačí, když pijete třikrát denně heřmánkový čaj, pomůže vám s lehkostí zmírnit rozčilování žaludku.

9. Skořice

Dalším domácím prostředkem pro rozrušení žaludku je skořice, která má karmínové vlastnosti, které pomáhají stimulovat trávicí systém, aby urychlila trávení. Smíchejte ¼ čajové lžičky skořicového prášku v jednom šálku horké vody, abyste získali skořicový čaj. Vypijte čaj až čtyřikrát denně po dobu několika dní.

10. Fenykl

Tyto semena fungují jako skvělá léčba pro zmírnění bolesti, uklidnění žaludku a uvolnění kvůli žaludečním, karmínovým, antispazmickým a antimikrobiálním vlastnostem. Navíc obsahují těkavé oleje, které stimulují sekreci trávicí šťávy. Vezměte šálek vařící vody a přidejte 2 lžičky mírně rozdrcených semen fenyklu. Zakryjte a počkejte 10 minut. Pijte čaj 3x denně několik dní, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button