PrevenceRady a tipy

5 nejhorších chyb alergiků

Jsme na počátlu pylové sezóny a mnoho lidí, jako každý rok, začne trpět sezónní alergií. V České republice má 33 % lidí nějakou alergii a většina z nich je pylová. Naštěstí existuje několik způsobů, jak zmírnit příznaky bez návštěvy lékaře nebo lékárny.

Otevřená okna

Je pochopitelní, že v teplých dnes toužíte po čerstvém vzduchu a necháváte okna otevřená. Pro alergiky to však může znamenta zhoršení příznaků. Pokud máte možnost použít klimatizaci, udělejte to.

Ujistěte se, že jste nastavili střídavý proud na „recirkulaci“, a pokud není venku horko, můžete jej ponechat v režimu pouze filtru. Použití klimatizace v autě může snížit množství pylu, které dýcháte, až o 30 %.

Ignorování množství pylů

Lidé by se měli snažit být si vědomi množství pylů a kdy se vyskytují pyly, které je obtěžují. Existujé aplikace a webové stránky, kde je pylové zpravodajství pravidelně aktualizováno.

Sport ve špatnou denní dobu

Pokud máte rádi venkovní cvičení, vyhněte se brzkému ránu nebo časnému odpoledni.

Trávy a stromy začínají uvolňovat pyl při východu slunce, přičemž hladiny vrcholí v pozdních ranních a časných odpoledních hodinách.

Ignorování příznaků

Dospělí se mohou stát alergickými na domácí zvířata nebo pyl po letech života bez alergie. Někteří lidé považují jarná příznaky alergie za nachlazení, když se objeví v pozdějším věku.

Můžete se stát alergickým na domácího mazlíčka a nevíte to, protože příznaky jsou jemné a chronické. Pokud máte příznaky alergie, které nikdy nezmizí, nechte se otestovat.

Péřová přikrývka

Milujete tu útulnou přikrývku? Může to být problém, zvláště pokud ji máte dlouhou dobu. Peří může být velmi alergenní a stává se ještě více, jak stárne a rozpadá se.

Syntetická výplň polštářů, jako je polyesterová výplň, je lepší volbou pro osoby s alergiemi. Vaše polštáře mohou ještě méně vyvolávat kýchání tím, že budete používat povlečení pro alergiky.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button