KrásaPrevence

K čemu pomáhá masáž obličeje?

Masáž obličeje je pro vaše zdraví přínosem. Zvláště poté, pokud je váš životní styl hektický a třeba i málo spíte. Budete v šoku, až zjistíte, že zapojení pouhých obličejových svalů je tak prospěšné.

Hodně lidí začíná s masážemi až v případě, kdy jim svaly ztuhnou nebo bolí. Věděli jste však o tom, jak je důležitá prevence?

Masáž probouzí k činnosti naše orgány

Není tomu jinak ani u pokožky. Její stimulace vás vzpruží a budete se cítit zase svěží. Dotek ruky má mocnou sílu. Tím, že o sebe pečujete s láskou, docílíte těch nejlepších výsledků.

Masáž rozproudí krev, současně usnadní tok kyslíku do krve a mimo jiné také urychlí krevní oběh lymfatickými uzlinami. Úplně jednoduše se tak odstraní toxiny z těla. Je podstatné, aby se masáž dělala správně.

Masáž a lymfatický systém

Vyžaduje možná i talent na to, abyste odhadli, kdy a kterou část těla je potřeba namasírovat. Nicméně zpět k lymfatickému systému. Ten, jak známo, hraje v roli zdraví významnou úlohu.

Lymfa je čirá tekutina, jenž z těla odbourává nečistoty. Je filtrována přes lymfatické uzliny a dostává se do krevního řečiště, odkud jsou cizorodé a škodlivé látky vyplavovány pryč. A pohyb svalů tomu všemu napomáhá.

Díky tomu se lymfa protlačuje do lymfatických uzlin a následně ven. Je to až k nevíře, ale právě v obličeji je rozptýleno mnoho lymfatických uzlin. Jedná se zejména o oblast brady a čelisti. Nezapomeňte se také zdravě stravovat. Ruku v ruce bude hebká a zářivá vaše pleť, ale i pokožka celého těla.

Jak se stravovat, abychom podpořili zdravý vzhled pokožky?

Do jídelníčku zařaďte:

Mandle – hrst denně zpomaluje stárnutí a viditelnost vrásek

Avokádo, losos – vlastní zdravé tuky, jenž přispívají ke zdraví pokožky

Borůvky – chrání pokožku před poškozením od slunce

Mrkev – nejen skvělá na oči, ale také pro pleť (stimuluje produkci kolagenu)

Zelený čaj – chrání pokožku před poškozením a stárnutím (katechiny)

Pomeranče – podpora neutralizace volných radikálů a tvorba kolagenu

Špenát – tvorba kolagenu a elastinu

Vlašské ořechy – hydratace a zářivá pleť

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button