Krása

Trápí vás akné? Objevte 5 tipů k přírodní léčbě akné

Akné: stálé téma a problém nejen mladistvých, ale i dospělých žen a mužů. Proč nás stále trápí? Důvodů, proč se tvoří akné, je nepřeberné množství, tím nejčastějším jsou však hormonální změny u žen a u mužů zanedbaná péče o pleť. V dnešním článku vám přinášíme tip na 5 způsobů, jak se akné bránit přirozeným způsobem. Vyhněte se chemickým ošetřením a zvolte cestu přírodní. Důležité je neztrácet naději, být trpělivý a léčit akné nejen povrchově, ale především zevnitř. 

Dlouhodobý problém

Akné není problémem, který by měl během několika dní odeznít. Jelikož je jeho příčinou většinou také nezdravý životní styl či hormonální změny, nedochází k odeznění akné hned. Musíte být trpělivý a boj nevzdávat. Hlavními příčinami akné jsou: hormonální změny, nezdravé stravování a celkově nezdravý životní styl, přísun tučné stravy, nedostatečná péče o pleť či pobyt v prostředí, které je velmi prašné. Základem boje proti akné je tedy přísun zdravé stravy, která není příliš tučná, například naprosto vynechte čokoládu a máslo, dostatečná a správná péče o pleť, dostatek spánku apod.

Potraviny, které si dopřávat

Pomoci vám mohou potraviny, které snižují riziko vzniku zánětu v těle – mají tedy protizánětlivé vlastnosti, které mají vliv i na vaši pleť. Důležitá je konzumace probiotických potravin, jako je kefír, bílý jogurt, dále dostatek zeleniny, potraviny bohaté na zinek, především klíčky, lněná semínka, chia a konopná semínka. Dopřávejte si potraviny bohaté na vitamín A, jako je špenát, mrkve, hovězí maso. Pomoci vám mohou od akné potraviny bohaté na vlákninu, jako jsou oříšky, semínka a zelenina a dostatečný přísun bílkovin, zvláště kuřecího masa, vejce, ryby či luštěniny, jako je cizrna či sója.

Jakým potravinám se vyhnout?

Omezit byste měli přísun potravin bohatých na cukry a uhlohydráty, přebytečná konzumace cukru není pro vaše tělo a pleť vůbec příznivá. Pomoci vám může omezení konzumace obilných výrobků a lepku, čokolády, smažených potravin a hydrogenovaných olejů.

5 přírodních způsobů, jak léčit akné

Probiotika: Pomoci vám mohou probiotika buď ve své přirozené podobě či v doplňcích stravy. Mají vliv na správný chod trávicí soustavy a tedy i na zdraví vaší pleti.

Zinek: Podporuje imunitní funkce a má vliv na lepší hojení pokožky.

Omega-3 mastné kyseliny: Doplňujte s pomocí doplňků stravy či díky dostatečnému přísunu ryb v jídelníčku.

Olej z čajovníku: Olej z čajovníku má antimikrobiální vlastnosti a pomáhá hojit pleť.

Aloe vera: Připravte si masku na pleť z aloe, která vyživuje, hydratuje a zklidňuje pokožku.

Přírodní léčba jizev

Po akné zůstává mnoho neduhů na vaší pleti, zvláště jizvy, které se obtížně hojí. Podpořte jejich hojení maskou na pleť. 

  • 2 lžičky syrového medu
  • 3 kapky levandulového oleje
  • 3 kapky oleje z čajovníku
  • 3 kapky kadidlového oleje

Ingredience si smíchejte v malé misce. Aplikujte tuto masku večer po umytí obličeje. Nechte působit a následně omyjte vlažnou vodou. Med pomáhá v hojení jizev a zklidňuje pokožku, navíc hydratuje, esenciální oleje pleť uklidňují, mají antibakteriální účinky a chrání proti zanícení bolavých míst. Používejte masku pravidelně, abyste dosáhli tížených výsledků. Přidat můžete také esenciální olej z citronelly, který vaši pleť dokonalé provoní.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Daniela

Optimistka, milovnice zdravého stravování, obdivovatelka přírody, umění a literatury.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button