Krása

Pleťová maska, která vás zbaví dermatologických problémů

Pleť vystavujeme na obdiv každý den, reprezentuje nás a my bychom péči o ni neměli zanedbávat. Pokud jste v mládí trpěli na akné či pleť málo hydratovali, ve stáří se na pleti zanedbaná péče ukáže. Objevte s námi novou pleťovou masku, která vám pomůže léčit akné, jizvy, skvrny a vrásky, a pečujte o ni již preventivně.

Naše pleť  je odrazem našeho zdraví. Pokud jsme péči o ni v mládí zanedbávali, ve stáří se na ní tyto nedostatky projeví. Málo hydratovaná pleť bude vrásčitá a po špatně léčeném akné zůstanou jizvy. Pečujte proto o pleť pravidelně, abyste se těmto pleťovým nešvarům vyhnuli.

Recept na pleťovou masku

Dnes se zaměříme na výrobu pleťové masky, po které se váš obličej bude cítit svěže a omlazeně. Masku používejte pouze na obličej. Všechny přísady pravděpodobně nalezne každá žena ve své kuchyni, stačí je správně použít.

Budete potřebovat:

  • 1 čajovou lžičku medu
  • ½ lžičky muškátového oříšku
  • 1 lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy
  • ½ lžičky skořice

Postup:

Jako první smíchejte všechny suché přísady v menší misce, až poté přidejte med a citronovou šťávu. Vše smíchejte, až z toho vznikne jemná kaše.

Aplikace:

Před použitím si umyjte a vysušte obličej. Následně naneste masku na obličej, vyhněte se však citlivé oblasti kolem očí a úst. Masku nechte působit přibližně 10 minut, citlivější pokožce stačí 7 minut. Poté si pleť jemně umyjte teplou vodou. Pokožka by měla být po masce jemná a krásně prokrvená, jelikož ji skořice přirozeně zahřeje. Nezapomeňte po použití masky nanést hydratační krém. Nepoužívejte však tuto masku jako peeling.

Zázračné složení masky

Každá složka v masce má svůj význam. Řekneme si, proč se do ni přidává med, citron, skořice a muškátový oříšek.

Medaaa

Med je pro naši pleť velice užitečný. Nejenže je účinným antibakteriálním činidlem, ale je i úžasnou zvlhčující látkou, která dokáže vaši pleť dokonale hydratovat. Med používala již Kleopatra, manželka císaře Nera nebo královna Anna Stuartovna. Už před stovkami let dámy věděly o hojivých a léčivých účincích medu. Med obsahuje velké množství antioxidantů, antibakteriálních a antibiotických složek. Dokáže účinně vyživovat a vyhlazovat pleť. Díky svým vlastnostem skvěle hojí ranky a odřeniny a příznivě působí na vyrážky. Pleť oživuje a účinně bojuje proti akné, díky jeho schopnosti měnit své látky na kysličník. Při styku s vodou tvoří peroxid vodíku, nebo-li kysličník. Nemusíte se však bát, jde o bezpečnou koncentraci, která neubližuje, ale léčí drobné ranky a záněty.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je silným antioxidantem, který má protizánětlivé účinky. Bojuje proti ekzémům a akné. Pomůže vám zbavit se mastné pleti. Silně působí proti černým tečkám a mastné pleti.

Skořice

Skořice blahodárně působí na pleť. Regeneruje tkáně a podporuje metabolismus buněk. Podporuje i látkovou výměnu a díky ní je vaše pleť jako znovuzrozená. Obnovuje mladistvý vzhled, prokrví vaši pleť, která bude zářit. Skořice je známá především svými účinky na celulitidu, ale proč by v menším množství nepomohla i vašemu obličeji. Má také skvělou schopnost odstraňovat únavu, povzbuzuje a bojuje proti zašedlé pokožce. Účinkuje antisepticky a pomáhá likvidovat různé viry a plísně.

Citrona

Citron je velice bohatý na vitamín C a kyselinu citronovou. Šťáva z citronu vás zbaví lesklé pleti a pomůže s jejím oživením a rozjasněním. Citronová šťáva dokonce zesvětluje, někdy úplně vyjasňuje stařecké skvrny, jaterní skvrny a pihy. Citron použijte na mastnou pleť a suché vlasy, kterým dodá větší lesk a zdraví.

Tato pleťová maska s účinnými látkami rozjasní vaši pleť, hojí, omlazuje a zbavuje vás skvrnek na pleti. Vyzkoušejte ji i vy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button