Krása

Barvíte si vlasy doma? Dejte si pozor, aby nevypadaly hůře, než před barvením!

Návštěva kadeřnického salónu může někdy pořádně zamávat s vašimi úsporami. Především v případech, že si od kadeřnice nenecháváte vlasy jen zastřihnout, ale také nabarvit. Mnoho žen proto z těchto důvodů volí domácí formu barvení a nový vhled nechává v rukou kamarádek.

I když se nemusí návštěva kadeřnictví zdát levná, měli byste zvážit některé z rizik, které se vám při domácím barvení můžou stát.

Zničené vlasy

Většina barev dostupných v obchodech s drogérií obsahují amoniak. Ten působí tak, že vlasové vlákno otevře a zanechá v něm barvu. Ovšem díky tomuto porušení vlasu dochází ke ztrátě jejich živin. Výsledkem jsou slabé a polámané vlasy.

Suché vlasy

Stejně jako barvy snižují jejich vyživení a tedy pružnost, ničí i zdravý lesk vlasů. Permanentní barvy zanechají vlasy hrubé s menší produkcí mazu. Ten, kdo trpí mastnými vlasy, by se mohl radovat, ovšem nedostatek přírodních olejů vytváří vlasy extrémně suché. S tímto problémem můžete pomoci vyživujícími maskami, nebo kondicionéry, ovšem oba se musí používat se značnou pravidelností.

Růst vlasů

Chemikálie obsažené v barvách poškozují vlasové folikuly, ze kterých nám rostou vlasy. Poničené zárodky vlasů tak můžou časem podpořit jejich vypadávání a plešatění.

Folikul neboli vlasový váček je plný živin. Jakmile je ale vystaven chemickým látkám, vlas zemře a není možné ho žádný způsobem oživit. Začnete-li zaznamenávat silnější vypadávání vlasů, měli byste jim na chvíli od barvení ulevit.

Rakovina

Podle mezinárodní protirakovinné instituce je prokázána spojitost mezi barvením vlasů a vznikem rakoviny kůže, či leukémie. V dnešní době šetrnějších barev vám riziko hrozí o mnoho menší, ovšem měli byste vědět, že tu stále je.

Alergická reakce

Stejně jako u mnoha chemických produktů, i barvy na vlasy mohou způsobit alergickou reakci. Častým příznakem takové reakce jsou lupy, svědění a pálení pokožky, silné zarudnutí a otoky kolem očí. Pokud si nejste jisti, zda touto alergií netrpíte, vyzkoušejte barvu na malém kousku kůže. Tento postupu se doporučuje především pro ty, kteří s barvením začínají, nebo trpí citlivou pokožkou.

Měli byste také vědět, že i řada kadeřnických center může pracovat s těmito silně chemickými barvami. Proto se kadeřníka optejte, jaké barvy používá, a nechte si přečíst složení.

Barvení vlasů vždy vlas zničí. Pokud na to půjdete ale co nejšetrněji, nemusí to být tak razantní.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button