Babské radyKrása

12 nečekaných využití balzámu na rty

Téměř každá žena nosí pravidelně v kabelce balzám na rty. Většina z nás ho používá klasickým způsobem – na rty. Ale věděli jste, že to není jeho jediné použití? Čtěte dál a dozvíte se dalších 12 možností, jak balzám v každodenním životě používat.

Sbohem otlakům

Máte krásné nové boty, ale bojíte se, že vám z nich během pár hodin vzniknou nepříjemné otlaky? Potřete si citlivá místa balzámem a máte po starostech! Vrstvička balzámu vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání nadměrnému tření.

Prsten ne a ne dolů

Bojujete také občas s tím, že vám otékají prsty a vy z nich pak na konci dne za žádnou cenu nemůžete sundat prsten? Buďte trpěliví – místo okolo prstenu si potřete balzámem a pak prsten pomalu otáčejte a táhněte směrem dolů. Uvidíte, že za chvíli je problém vyřešen.

Suchý nos

Zejména v zimním chřipkovém období dostává i okolí nosu pořádně zabrat. Je podrážděné z neustálého smrkání a mráz citlivou pokožku ještě víc vysušuje. Používejte tedy i balzám na okolí nosu a červená podrážděná kůže bude brzy minulostí.

Odřeniny

Balzám funguje podobně jako náplast – vytvoří na postiženém místě ochrannou vrstvu, která urychluje léčení a zabraňuje pronikání nečistot.

Péče o boty

Ano, je to tak! Koženou obuv rozzáříte a ochráníte i s pomocí balzámu na rty. Jen už pak stejný balzám nepoužívejte i na ústa.

Pevné uzly

Stává se vám neustále dokola, že se vám rozvazují tkaničky a vy je musíte co pár metrů znovu zavazovat? S tím je teď už konec. Potřete uzel balzámem a uvidíte, jak pevně bude držet.

Neposlušné vlasy

Zkroťte neposlušné prameny s pomocí balzámu na rty. Při aplikaci buďte opatrní, ať si vlasy zbytečně nezamastíte. Podobně lze upravovat i obočí.

Zničené konečky

Pokud vidíte, že se vaše konečky vlasů začínají vysušovat a hrozí jejich lámání, nasaďte první pomoc v podobě balzámu na rty. Jemně jej vetřete do konečků a nechte působit. Opět platí, že méně je někdy více, a tak to s množstvím nepřehánějte.

Zadrhnutý zip

I se zipem si balzám poradí. Aplikujte jej na zaseknuté místo a pomalu zip opět rozpohybujte.

Zarostlé dírky v uších

Pokud jste dlouho nenosila náušnice, může být první pokus o jejich opětovné nasazení docela bolestivý. Použijte balzám, díky kterému bude náušnice do dírky snadněji klouzat.

Skvrny po řasence

Při líčení se občas stane, že se vám řasenka obtiskne na víčko. Pomůžete si vatovou tyčinkou a malým množstvím balzámu, kterým nedokonalosti lehce odstraníte.

Základ pod líčení

Zkuste si na víčka nejprve nanést balzám a až potom oční stíny. Ty pak budou lépe držet, budou výraznější a sytější.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button