KrásaPrevenceRady a tipyZdraví

Přírodní elixír pro kožní problémy

Mnoho lidí na celém světě trpí kožními problémy. Některé jsou mírné, jiné naopak velice závažné. Tyto problémy mají celou řadu příčin –  stres, potlačování emocí, znečištěné životní prostředí, hormony, nesnášenlivost na některé potraviny. Některým z nich bychom mohli předcházet nebo je dokonce vyloučit. Ptáte se jak, odpověď je velice jednoduchá.  Snažte se vyhýbat stresu, pravidelně cvičit, správně jíst a pít.

Mnoho odborníků se domnívá, že příroda má své vlastní bylinné léky na každou nemoc a vzhledem k vysokému počtu rostlinných druhů stačí jen najít ten správný. Po letech zkušeností sběratelé vytvářejí unikátní recepty, které se ukazují být velmi účinné při některých onemocněních jako je ekzém, akné, dermatitidy, vyrážky, kožní alergie a další onemocnění ovlivňující kůži.

Příprava nápoje

Smíchejte stejné množství ořechového a dubového listí, vrbové kůry, kopřivy a měsíčku. Tři lžičky směsi zalijte vroucí vodou, přikryjte a nechte 30 minut louhovat. Směs pijte 3x denně půl hodiny před jídlem, pokud budete vytrvalí a budete užívat pravidelně, výsledek se brzy dostaví. Přísady si můžete nasbírat sami nebo si je koupit v lékárně, v obchodu se zdravou výživou nebo na trzích.

Suroviny, které jsou na nápoj použity, mají protizánětlivý účinek a čistící schopnosti. Čaj také pomáhá snižovat podráždění kůže, zarudnutí, záněty a svědění.

Ořechové listí

Ořechové listí má silné protizánětlivé účinky. Lze jej využít i při léčbě bakteriálních a mykotických infekcí, zánětů kůže a trávicího traktu, při výskytu akné, krvácení z dásní či při nadměrném pocení. Řada lidí jej též využívá k detoxikaci organismu, posílení trávení, proti vředům nebo na hnisavé rány. Mladé listy vlašských ořechů je potřeba sbírat brzy na jaře.

Kopřiva

Kopřiva je rostlina bohatá na draslík, vápník, železo, fosfor, hořčík a sodík. Dále je zdrojem vitamínu C, B2, B5 a K. Obsahuje sekretin, což je dobrý stimulant žaludečních šťáv, ovlivňuje činnost střev, jater, slinivky a žlučníku. Vysoké množství železa je dobré pro tvorbu červených krvinek a tím pádem podporuje zásobování organismu kyslíkem. Posiluje tělo a čistí krev, obsahuje silný antioxidant quercetin (má protizánětlivé účinky, je spojován se snížením krevního tlak, zlepšením kardiovaskulárního zdraví, ochraně spermií a snížením rizika rakoviny slinivky). Kopřivy je vhodné trhat mladé, brzy na jaře.

Dubová kůra

Obsahuje velké množství tříslovin, které mají protizánětlivé účinky na celé tělo. Další její schopností je zástava krvácení a léčba tkání, jež jsou poškozené od různých zranění nebo infekcí.  Pomáhá podporovat léčbu vředů, ekzémů či křečových žil. Nejúčinnější je kůra z mladých větví.

Vrbová kůra

Vrbová kůra je přirozený zdroj kyseliny acetylsalicylové. To je hlavní důvod, proč se používá při bolestech hlavy. V péči o kůže je vhodná proti různým pupínkům, známkám stárnutí či jako podpora oslabené pleti. Čaj z ní působí protizánětlivě, protože obsahuje polyfenoly a flavonoidy, které mají protizánětlivé, antiseptické, antipyretické a imunostimulační vlastnosti. Vrbová kůra stimuluje vylučování potu a tudíž toxinů z těla, což má dobrý vliv na hojení.

Měsíček

Stimuluje játra a žlučník, čistí krev a podporuje detoxikační procesy. Barva květů napovídá o tom, že obsahuje velké množství beta karotenu, který je jedním z nejdůležitějších vitamínů podporujících zdraví pokožky, ochranu před škodlivým UV zářením a zdraví očí.

 

Zdroj: http://www.healthylifetricks.com/

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button