PrevenceZdraví

Sedmero potravin, které dráždí prázdný žaludek

Obecně se říká, že nejdůležitějším jídlem dne je snídaně a že právě od ní se odvíjí, jak budeme během dne fungovat. Ovšem ne všechno, co si ihned zrána dáme, je pro náš prázdný žaludek prospěšný.

Když na prázdný žaludek snídáte některé z níže uvedených potravin, akorát škodíte sami sobě. Od toho je tu tento článek, abyste si mohli vytvořit přehled o tom, co vám po ránu škodí, abyste se těmto potravinám mohli příště vyvarovat.

1) Citrusy

Je to až paradoxní. V televizních reklamách stále vidíme, jak takový typický člověk každé ráno pije pomerančové šťávy. V běžném životě se takto pořád konat nemá. Při každodenním pití šťávy z citrusů či citrusové plody jako takové vyvolávají zánět žaludku či alergie.

2) Banány

Banány jsou pomaleji stravitelné, tudíž při jejich požití ve větším množství před jídlem způsobují nadýmání doprovázené nepříjemnými pocity. Obecně odborníci doporučují dopřát si banány až po obědě.

3) Syrová zelenina

Sliznice žaludku se dá snadno podráždit kyselinami, které se nachází v čerstvé zelenině. Samotná zelenina způsobuje potíže zejména těm, jenž trpí trávicími potížemi.

4) Jogurt

Jogurt je ideální konzumovat buď 2 hod. po jídle či před spaním, díky čemuž může pomoci i vašemu trávení.

5) Studená voda

Pro naše zdraví je samozřejmě důležité dodržovat pitný režim, což ovšem platí pro vodu, která je mírně teplá nebo pokojové teploty. Studená voda totiž negativně ovlivňuje trávení, proto není vhodné ji pít během jídla ani po ránu, protože akorát způsobuje žaludku spíše šok.

6) Sladkosti

Během rána není slinivka schopna vyprodukovat dostatečné množství inzulínu, takže požití velkého množství sladkostí po ránu je pro nás škodlivé. Při častém ranním předávkováním pamlsku na prázdný žaludek, dojde k tomu, že v krvi stoupne hladinu cukru nad normál a v budoucnu hrozí cukrovka.

7) Káva

Mnozí z nás si jistě dopřejí voňavou kávu ještě před tím, že se vůbec nasnídají. Jenže káva po ránu akorát rozdráždí žaludek a v budoucnu se to může vyvinout do gastritidy. Toto popíjení také negativně ovlivňuje naše játra.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button