PrevenceZdraví

Olej z černého pepře vás může zbavit chuti na cigaretu i alkohol

Za časů Kryštofa Kolumba byli muži kořením téměř posedlí. Cestovali po světě v touze najít nové druhy, ale ze všech nejodhodlanější byl právě mořeplavec Kolumbus, který se vydal přes oceán, aby našel pochutiny, jako je skořice, kurkuma a zázvor. Nicméně koření, po kterém toužil nejvíce, byl černý pepř.

Ačkoli v současnosti je brán jako běžná součást každé kuchyně, za dob své největší slávy byl černý pepř používán místo peněz. Je tedy nejvyšší čas, aby lidstvo změnilo na toto koření názor, neboť má mnoho co nabídnout. Černý pepř a zejména potom esenciální olej z něj vyrobený, nabízí nepřeberné množství nápravných vlastností, například slouží jako projímadlo, proti nadýmání, má antibakteriální vlastnosti, usnadňuje vykašlávání, působí jako antioxidant, proti zánětům, jako diuretikum, antiseptikum, povzbuzovalo, proti křečím, pocení, proti horečce a mnoho dalších.

Dobrý na žaludek

Olej z černého pepře zvyšuje sekreci kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což zlepšuje trávení..Může vám tak pomoct vyhnout se kolice, zácpě i průjmu. Černý pepř také zabraňuje tvorbě střevní plynatosti a podporuje močení i pocení, takže podporuje vylučování toxinů z těla.

Hubnutí

Pepř stimuluje odbourávání tukových buněk, což je ideální pro ty z vás, kteří chtějí shodit nějaké to kilo přirozenou cestou.

Zdravá kůže

Bylo vědecky prokázáno, že piperin obsažený v pepři stimuluje tvorbu pigmentu, a tak zabraňuje stavu zvanému vitiligo, během něhož zbělají určité části kůže.

Dýchací cesty

Pepř uvolňuje ucpaný nos a ulevuje od zánětu vedlejších nosních dutin, protože rozpouští hlen v respiračním traktu.

Proti bakteriím

Antibakteriální vlastnosti pepře pomáhají v boji proti infekcích, ale například i při bodnutí hmyzem. Pravidelná konzumace tohoto koření očišťuje tepny, čímž se snižuje riziko vzniku aterosklerózy.

Antioxidant

Pepř působí jako antioxidant, zabraňuje totiž poškození organismu volnými radikály; dále nás chrání před onemocněním jater, kardiovaskulárními chorobami, a dokonce i rakovinou.

Neurologické zdraví

Piperin, jedna z hlavních sloučenin obsažená v černém pepři snižuje kognitivní poruchy a zhoršení paměti.

Proti alkoholu i cigaretám

Bylo prokázáno, že inhalování černého pepře vám pomůže zbavit se chuti na cigarety či alkohol.

Výhody černého pepře jsou hodně závislé na způsobu, jakým je spotřebováván. Můžete jej požívat, vdechovat či aplikovat lokálně a pokaždé bude mít jiné účinky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button