Zdraví

Přírodní léky, které vyléčí kašel a pomohou od nachlazení

Kašel bývá při nachlazení tím nejméně příjemným příznakem. Většinou nás provází dlouho a zbavit se ho není jednoduché. Existují však přírodní prostředky, které vám v léčbě dýchacích cest pomohou i bez použití průmyslově vyráběných léků. Vyzkoušejte tyto přírodní léky i vy. 

Nepříjemný kašel

A proč vůbec kašleme? Kašel je obranný mechanismus, který se stará o průchodnost dýchacích cest. Pokud vás trápí kašel většinou jde o velmi vyčerpávající záležitost, která organismus provází dlouhou dobu. Kašel může mít mnoho příčin, od infekcí dýchacích cest přes vlivy dráždivých látek, mechanických vlivů, psychogenní příčiny, atd.

Tymiánový čaj či sirup

Pomocí proti kašli může být tymiánový čaj či sirup, obojí si můžete připravit vy sami doma. Tymián ničí bakterie a usnadňuje odkašlávání. Použít můžete sušený tymián ze sáčků, domácí sušený tymián či tymián čerstvý. Na přípravu tymiánového čaje vám postačí dvě čajové lžičky tymiánových lístků a horká voda. Stačí deset minut louhovat a poté pít. Na přípravu tymiánového sirupu budete potřebovat jen tymián, cukr a med. Návod na jeho přípravu najdete i zde na stránkách. Tymián léčí kašel, infekce horních cest dýchacích a pomáhá při léčbě bronchitidy.

Zázvorový čaj

Kořen zázvoru můžete pěstovat i doma ve svém květináči, stačí si koupit čerstvě vypadající zázvor v obchodě, nechat ho, aby vystrčil zelené růžky a poté ho zasadit do hlíny. Po určité době stačí zázvor vydolovat z hlíny, kus ho sníst a zbytek zasadit a takto stále dokola. Zázvor má jemně štiplavou chuť a pomáhá proti kašli i jako lék na nachlazení. Skrývá v sobě antibakteriální a antivirové účinky. Při přípravě zázvorového čaje, zázvor nastrouhejte do vroucí vody. Přidat do čaje můžete med, který příznivě působí na podrážděný krk.

Jitrocelový sirup

Ověřeným sirupem na kašel je jitrocelový sirup, který můžete použít vždy při nachlazení a onemocnění dýchacích cest. Jelikož jitrocel obsahuje slizové látky a saponiny, působí na krk uklidňujícími účinky a usnadňuje vykašlávání.

Lékořicová léčba

I lékořice pomůže od nepříjemného kašle. Pokud použijete kořen lékořice můžete se kašle brzy zbavit. Nejčastěji se používá ve formě odvaru, který pomáhá při problémech s dráždivým kašlem. Lékořice se prodává ve formě pastilek, seženete také kořen lékořice, ze kterého si můžete připravit odvar či extrakt.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button