Zdraví

6 věcí, které poškozují štítnou žlázu

Štítná žláza je naprosto nezbytným orgánem, jehož správná funkce a produkce hormonů zajišťuje řadu životně důležitých procesů. Ujistěte se, že neděláte věci, které vaší štítné žláze škodí.

  1. Pesticidy

Postřiky na ovoce a zeleninu se bohužel prostřednictvím nedostatečně omyté slupky dostávají do našeho těla. Tam však působí jako jedy a škodí zejména naší štítné žláze.

2. Sója a sójové výrobky

Fytoestrogeny, které se v sóje nacházejí, snižují aktivitu štítné žlázy. Tak je snížena i tělesná využitelnost jódu. Blokuje totiž procesy, které zajišťují vstřebávání jódu.

3. Fluor

V běžném množství, ale problém nastává zejména v oblastech, kde se do pitné vody fluor přidává. Pak jsou jeho dávky natolik silné, že štítnou žlázu poškozují. Pokuste se alespoň vyhýbat zubním pastám, které fluor obsahují.

4. Brom a bromidy

Brom je pro štítnou žlázu silně toxický. Bromy se přidávají do různých prostředků, které s v v domácnosti běžně používají. Lidské tělo je tak pravidelně absorbuje nad limit a zadělává si tak na závažné problémy.

5. Chloristan

Chloristany se vyžívají jako doplňky vody k zalévání polností. Prostřednictvím půdy se pak dostávají i do našeho těla. Výzkumy uvádějí, že existuje přímá souvislost mezi přítomností chloristanu a sníženou funkcí štítné žlázy.

6. Plasty

Možná o tom netušíte, ale z plastů se uvolňují látky, které se přenášejí do jídla. Tyto prvky se v těle usazují a je velice složité odplavit je z těla ven. Zatěžují pak nejen štítnou žlázu, ale i trávící a cévní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button