Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Domácí zázvorové pivo – skvělý lék na podzimní neduhy!

Zázvor je v medicíně považován za jednu z nejúčinnějších ingrediencí. Pomáhá při nachlazení, zažívacích problémech i při artritidě. A na podzim nás tyto problémy trápí ještě víc než kdy jindy. Zázvorové pivo to ale napraví!

Léčebné účinky zázvoru tím ale zdaleka nekončí. Díky svému zklidňujícímu účinku pomáhá také při bolestech svalů a kloubů. Laboratorní testy prokázaly, že lidé trpící chronickými bolestmi pocítili po léčbě zázvorem znatelnou úlevu.

Zázvorové pivo

Ingredience:

  • 200 g oloupaného a najemno nastrouhaného zázvoru
  • 450 ml filtrované vody
  • 225 g cukru
  • 115 ml perlivé vody
  • několik kapek limetkové šťávy
  • plátky citronu

Příprava:

Filtrovanou vodu nalijte do hrnce a přiveďte k varu. Do vroucí vody vložte nastrouhaný zázvor. Zmírněte plamen a vařte dalších 5 minut. Hrnec sundejte z plotny a nechte odstát dalších 20 minut. Tekutinu pak sceďte.

V jiné misce si připravte sirup: rozpusťte cukr v jednom šálku převařené vody. Smíchejte polovinu šálku zázvorové vody s 1/3 šálku sirupu a polovino šálku perlivé vody. Přidejte trochu medu a limetkovou šťávu na dochucení.

Zdravotní přínosy

Zázvor zlepšuje zažívání, podporuje krevní oběh a celkově zahřívá organismus. Byla prokázána jeho schopnost snižovat cholesterol i vysokou hladinu krevního cukru. Pomáhá také při chřipce a nachlazení a posiluje imunitu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button