Babské radyPřírodní léčbaReceptyZdraví

Detoxikace rýží – stačí 2x do roka a budete se cítit lépe

Čas od času je dobré tělo pořádně pročistit a zbavit všech nahromaděných škodlivin. Detoxikaci je možné provádět různými způsoby včetně pití čajů, konzumace potravinových doplňků a dalších metod. Už jste ale slyšeli o detoxikaci pomocí rýže?

Detoxikace rýží se ukazuje být jednou z vůbec nejefektivnějších a zároveň nejrychlejších a nejlevnějších způsobů vůbec. Rýže je pro všechny z nás naprosto běžnou a dostupnou surovinou, takže už neplatí, že byste za očistu těla museli utratit měsíční plat.

Jak na to?

Prvním pravidlem je, že byste měli sníst tolik polévkových lžic rýže, kolik vám je let. Pokud je vám tedy 35, připravte si 35 polévkových lžic rýže.

Rýži dobře omyjte a vložte do skleněné nádoby. Poté ji zalijte vroucí vodou a nechte do druhého dne odstát v lednici.

Ráno veškerou tekutinu sceďte, naberte jednu polévkovou lžíci rýže a povařte ji 3 – 4 minuty v neosolené vodě. Tuto rýži poté na lačný žaludek snězte.

Zbytek rýže opět přelijte do převařené vody a dejte do lednice uležet do dalšího dne. Tento postup pak opakujte, až doku nesníte všechnu rýži.

Proč je tato metoda tak účinná?

Tajemství této procedury spočívá ve zvláštní krystalické struktuře zrníček rýže. Když se rýže vloží do vody, odstraní se z jejího povrchu škroby a otevře se jemná pórovitá struktura rýže.

Tyto zrníčka pak působí jako absorbční materiál a ve střevech pohlcují toxiny a škodlivé látky a následně je odvádějí z těla ven. Čištění těla rýží pomáhá také zrychlovat metabolismus a správně regulovat trávící mechanismy v těle.

Výsledky

Po dokončení očistné kúry byste se měli cítit lehčí, nabiti energií a měly by vám opustit bolesti hlavy, zad a kloubů. Aktivaci detoxikace pravděpodobně sami poznáte dle změněné barvy stolice a moči. Tuto proceduru stačí opakovat jen 2x ročně, ale pokud by vaše potíže přetrvávaly, je možné pročistit tělo i častěji.

Léčbu je vhodné doplnit i pravidelným přísunem tekutina – alespoň 2 litry čisté vody nebo zeleného čaje denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button