PrevenceRady a tipyZdraví

Proč je mandlové mléko vhodnější, když máte citlivá střeva?

Citlivá střeva jsou v dnešní době rostoucím zdravotním problémem a vyžadují pozornost. Lidé dokonce začali přecházet na různé alternativy potravin, které se cítí zdravější pro jejich střeva a nezhoršují stávající problémy. Vápník je důležitá živina, kterou nelze ovlivnit. Mléko je vynikajícím zdrojem vápníku a nedílnou součástí naší stravy, ale kravské mléko nemusí vyhovovat každému. Pro osoby s citlivým střevem se zdá být vhodnější rostlinná alternativa mléka, například mandlové.

Mandlové mléko je čistě rostlinné

Mandlové mléko není živočišný produkt, což z něj činí ideální volbu pro lidi, kteří se rozhodli pro veganskou stravu a ty jedince, kteří netolerují laktózu nebo jsou alergičtí na mléko. Mandlové mléko neobsahuje mléčné výrobky a neobsahuje vůbec žádnou laktózu, což z něj činí perfektní výměnu za běžné mléko pro osoby trpící laktózovou intolerancí. Mandlové mléko má vysoký obsah vlákniny, která pomáhá zdravému trávení. Může pomoci omezit problémy, jako je zácpa a jiné střevní poruchy, a zároveň udržet trávicí systém zdravý.

mleko-mandle

Nejlepší volba pro lidi, kteří netolerují mléčný cukr

Mnoho lidí má vysokou intoleranci na mléčný cukr (laktózu) a čelí problémům s jeho správným trávením. U těchto kategorií lidí tato nestrávená laktóza přechází do tlustého střeva, kde ji živí bakterie fermentují. To dále vede k problémům, jako je nadměrná plynatost, nadýmání, průjem a další související nepohodlí.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Pokud jste pacient s diabetem, pití mléka, které postrádá cukr, může být úkolem. Mandlové mléko má však ideální množství sacharidů, které pomáhají tělu při přeměně na dobrý cukr, který se dále přeměňuje na energii. Volba mandlového mléka přes běžné mléčné mléko může také pomoci při udržování dobrého zdraví srdce.

Mandlové mléko je výživné a skvělou volbou pro lidi, kteří mají laktózovou intoleranci. Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vápníku, vitamínu D a E, což z něj činí ne méně než jiné nápoje.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button