Rady a tipy

DIY: Šumivé bomby do koupele s vůní divokých pomerančů a růžovým olejem

Místo, které vám nabízí opravdovou relaxaci a nerušený odpočinek déle jak deset minut, tou je vaše vana. V napuštěné horké vaně je vaše mysl i tělo donucena relaxovat, jelikož vás nikdo neruší, nemůžete nic řešit a telefon také raději nepoužíváte. Jak si zpříjemnit chvíle strávené ve vaně? Vyzkoušejte náš dnešní návod na šumivé bomby do koupele, které provoní vaši koupel a pečují o vaši pokožku. 

Proč používat šumivé bomby do koupele?

Šumivé bomby do koupele, někdy také označované za šumivé koule, vám přináší řadu výhod. Nejenže rozvoní vaši koupelnu, ale pečují i o vaši pokožku. Do šumivých bomb se přidávají nejrůznější oleje a byliny. Olejíčky pečují o vaši pokožku, aby nedocházelo k vysoušení pleti a následnému pocitu svědění. Byliny přináší pocit uvolnění, uklidňují a pomáhají v hojení ranek. Šumivé koule jsou velmi zábavným prostředkem i pro vaše děti, které koupání nebaví. Promění nudnou koupel v malý zábavní park.

Výroba šumivých bomb

Samotné vyrábění šumivých bomb je velmi snadné a můžete jej proměnit v zábavně strávené odpoledne s vašimi dětmi. Šumivé bomby by neměly obsahovat, a tyto ani neobsahují, zdraví nebezpečné látky. Jen musíte dávat pozor, abyste na některou z látek nebyli alergičtí. Šumivé bomby obsahují různé druhy olejů, sodu, škrob, byliny, popřípadě různé esenciální oleje. Ty můžete volit podle účinků, které od šumivé bomby požadujete.

Volba esenciální olejů

Pokud toužíte po naprostém uvolnění, kombinujte esenciální olej z levandule, meduňky či růžového dřeva. Tyto esenciální oleje zklidňují nervový systém a pomohou vám relaxovat. Naopak k povzbuzení těla i duše poslouží esenciální olej ze skořice, která má i zahřívací schopnosti, z limetek či z máty peprné, která při únavě povzbuzuje činnost mozku. S nespavostí vám pomůže i bazalka, která zbavuje bolesti hlavy a migrény. Dopřát si můžete i mix různých olejů podle jejich účinků a vůně.

Jak si šumivé bomby vyrobit?

Na výrobu šumivých bomb budete potřebovat tyto ingredience:

 • 1 šálek sody
 • 1/2 šálku kyseliny citronové
 • 1 lžíce kukuřičného škrobu
 • 1 čajová lžička vinného kamene
 • 1/2 šálku jemně mleté mořské soli
 • 1 1/2 lžičky mandlového oleje (či meruňkového)
 • 1/2 čajové lžičky kokosového oleje
 • 1 lžička kořenového prášku (škrobu)
 • esenciální olej pomerančový
 • esenciální olej z růží

libovolně:

 • potravinové barvivo
 • nasušené byliny a květy

Počet vyrobených šumivých bomb záleží na velikosti formy, kterou budete vytvářet či na tvaru, který budete modelovat. Můžete vytvářet šumivé bomby nebo vzniklou směs vměstnat do formy na led či jiné formy.

Připravte si větší mísu a vsypte do ní všechny suché ingredience. Ostatní mokré ingredience si smíchejte v jiné míse. Nyní přelijte mokrou směs do směsi suché a řádně promíchávejte, dokud vám nevznikne tvárná hmota. Pokud chcete, aby byly šumivé koule barevné, zamíchejte do směsi potravinové barvivo, buď to v suché podobě či tekuté. Doporučujeme do šumivých bomb přidat nasušené byliny či květy z bylin. Můžete jimi vysypat formu či je přímo zamíchat do sypké směsi.

Nyní ze směsi vytvaruje kuličky nebo směs vmačkejte do připravené formy libovolných tvarů, hezky vypadají srdíčka či kytičky. Poté nechte tvary vyschnout minimálně 2 dny. Uchovávejte je v uzavřené nádobě, aby se k nim nedostala vlhkost či je darujte jako dárek. Přejeme příjemné koupání!

Zdroj: draxe.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button