HubnutíRady a tipyZdraví

Začněte svůj den procházkou, objevíte mnoho výhod

Ranní probuzení nemusí vždy znamenat rychlou cestu do práce autem nebo povalování, pokud máte volno. Začít svůj den procházkou, ať už do práce nebo jen ve vašem okolí, může vašemu tělu i duši přinést mnoho zdravotních výhod.

Pohyb vám dodá energii na celý den

Když začnete svůj den procházkou na čerstvém vzduchu, načerpáte energii na celý den. Čerstvý vzduch, vitamín D a samotný pohyb vedou k větší produkci hormonu serotonin. Ten má pozitivní vliv na energii a náladu člověka. Svůj název „hormon štěstí“ nemá náhodou.

Dobrá nálada vás během dne neopustí

Fyziologické výhody ranní procházky na sobě pocítíte ihned:

  • stoupne sebevědomí
  • zlepší se nálada
  • sníží stres
  • sníží úzkost
  • sníží únava
  • zmírní příznaky deprese nebo snížit riziko deprese

Pro dosažení nejlepších výsledků zkuste alespoň 5 dní v týdnu chodit 20 až 30 minut.

Zbavíte se přebytečných kilogramů

Půlhodinovou chůzí mírným tempem můžete spálit až 150 kalorií. V kombinaci se zdravou stravou a občasným silovým tréninkem brzy zjistíte, že kilogramy mizí.

Chůze je prevence proti některým onemocněním

Chůze je velmi výhodná v mnoha ohledech, každodenní procházkou se o mnoho zlepší imunitní systém, sníží hladinu cukru v krvi. Chůze může mít vliv na délku vašeho života, může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění a některých druhů rakoviny.

Váš spánek se zlepší

Když nemůžete v noci spát, měla by být chůze tou první věcí, kterou byste měli zkusit. Každý ranní pohyb napomáhá lepšímu nočnímu spánku.

Zlepší se vaše soustředěnost

Chůze zbystří vaší mysl. Budete se lépe soustředit a váš mozek bude více kreativní. Zdá se, že i obyčejná procházka otevírá volný tok myšlenek, což vám může pomoci řešit problémy lépe, než když ve vašem životě chybí pohyb. To platí zejména v případě, že se procházíte venku.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button