KrásaRady a tipy

Vyrobte si přírodní krém na vrásky

Stáří a vrásky – všichni víme, že tyto dvě věci spolu úzce souvisí. Mnoho lidí po celém světě, zejména ženy, se však s tímto zjevným jevem stárnutí snaží bojovat a starat o svou pokožku tak, aby se zamezilo vráskám.

Většina z nich utratí spoustu peněz za drahé kosmetické ošetření a přípravky, které jsou však mnohdy neúčinné a toto snažení je potom ve výsledku k ničemu. Pravda je, že tyto ženy si mohou drahé procedury dovolit, ale co ženy, které toto štěstí nemají. Pro ty dnes přinášíme levný, ale velmi účinný domácí krém, který s vráskami zatočí.

Tento domácí krém snižuje výskyt vrásek a zpomaluje proces stárnutí. Hydratuje pleť a je velmi šetrný, jelikož se skládá jen z přírodních ingrediencí. Prvních výsledků si můžete všimnou již po týdnu užívání. Vhodný je pro všechny typy pleti. Jeho příprava je velmi jednoduchá.

Přírodní krém proti vráskám

Na tento krém budete potřebovat:
  • 2 čajové lžičky vazelíny
  • 1 lžíci mandlového oleje a olivového oleje
  • 1 žloutek
  • 1 čajovou lžičku medu
Jak na výrobu krému

krémNejdříve v horké lázni rozpustíme vazelínu. Ta se rozpustí za pár minut. Jakmile bude tekutá, odstraníte z tepla a za stálého míchání přidáme med, olej a vaječný žloutek. Míchejte do té doby, dokud nedostanete jemnou homogenní směs. Po několika minutách je krém hotový.

Použití krému

Před nanesením krému si důkladně omyjte a osušte obličej. Krém naneste na pleť a vmasírujte jemnými krouživými pohyby. Nechte působit 30 minut a poté odstraňte. Můžete použít vatový tampon namočený v micerální vodě, ale postačí i navlhčený ručník.

Který olej zvolit

Pokud zvolíte mandlový olej, budete mít krém plný nenasycených mastných kyselin, vitamínů a minerálů, jako je draslík, vápník, hořčík či fosfor. Tento olej se hodí pokud máte citlivou a suchou pleť se sklonem k zarudnutí, alergii a vyrážce. Jeho vyživující vlastnosti budou pleť hydratovat, chránit před ztrátou vlhkosti a zanechávat ji hebkou a vláčnou. Nezanechává mastný film. Má regenerační schopnosti a je vhodný při léčbě ekzémů a akné.

Ovšem ani s olivovým olejem nešlápnete vedle. Obsahuje vitamín A, D, K a E a má antioxidační účinky. Olivový olej přináší úlevu při bolestech svalů a má antibakteriální účinky. Je tedy ideální pro léčbu akné. Vyrovnává pH pleti, hydratuje a vyhlazuje. S olivovým olejem budete mít zdravě lesklou pleť bez pocitu pnutí.

Vyzkoušejte tento krém a rozlučte se s vráskami.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button