KrásaPrevenceZdraví

5 tipů, jak chránit pokožku před spálením v létě

Spalující žár slunce může nejen zanechat vaši pokožku dehydratovanou, ale také způsobit spáleniny. Spálení od slunce je běžný kožní problém, ke kterému dochází, když je pokožka vystavena nadměrnému ultrafialovému záření ze slunce. Může to být bolestivé a může způsobit zarudnutí a olupování kůže. V závažných případech může dokonce vést k rakovině kůže. I když je pobyt na slunci důležitý pro zdravé tělo a mysl, musíte vědět, jak se vyhnout spálení. Nejlepší způsob, jak zabránit poškození sluncem, je zůstat mimo slunce, ale to není ani dost, ani moudré.

Používejte vhodný opalovací krém

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak se vyhnout spálení od slunce, je nosit opalovací krém. Rozhodněte se pro širokospektrální opalovací krém s ochranným slunečním faktorem nejméně 30 a aplikujte jej v dostatečném množství na všechny exponované oblasti pokožky. Nezapomeňte totéž znovu aplikovat každé dvě hodiny nebo častěji, pokud se potíte nebo plavete.

opalovaci krem

Vyhněte se slunečnímu záření

Je také důležité vyhýbat se slunci ve špičce, obvykle mezi 10:00 a 16:00. Pokud musíte být v těchto hodinách venku, zkuste vyhledat stín pod slunečníkem, stromem nebo jiným přístřeškem.

Noste vhodné oblečení

Nošení ochranného oděvu může také pomoci zabránit spálení sluncem. To zahrnuje košile s dlouhým rukávem, kalhoty a klobouky se širokými okraji, které zastíní obličej, krk a uši. Vyberte si kusy oblečení, které mají UPF (ultrafialový ochranný faktor), který udává, kolik UV záření může proniknout látkou.

Zůstaňte hydratovaní

Dalším důležitým faktorem, jak se vyhnout spálení, je hydratace. Když je tělo dehydratované, kůže se může stát náchylnější k poškození sluncem. Pijte hodně vody po celý den, zvláště když trávíte čas venku.

Noste klobouk

Pokud je nutné jít ven, ujistěte se, že nosíte klobouk, který chrání váš obličej a pokožku hlavy před možným poškozením. Navíc si nasaďte sluneční brýle, abyste si chránili oči před sluncem. Kromě těchto ochranných věcí si s sebou vezměte i deštník. To zajistí větší ochranu před slunečními paprsky.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button