Přírodní léčbaRady a tipyVitamínyZdraví

Bojujte se špatnou náladou přírodními prostředky

S končící zimou se zvyšuje procento lidí, kteří si stěžují na horší náladu, větší únavu a méně energie. Je to zcela přirozený proces, kdy tělu docházejí „zásoby“ vitamínů a minerálů z léta, především vitamín D, a je čas nasbírat novou energii. Než se prodlouží a oteplí dny, můžeme svému organismu pomoci i jiným způsobem.

Potraviny pro zlepšení nálady a více energie

 • Výživná zelenina – tmavě zelená listová zelenina (špenát, kapusta, rukola), mangold, hořčice, tuřín, brokolice, květák, chřest, čerstvá petržel a pažitka, houby.
 • Tučné ryby – jsou sardinky, ančovičky, makrela, sledě a losos. Ryby mají vysoký obsah omega 3 mastných kyselin potřebných pro zdraví mozku.
 • Ořechy a semínka – zejména dýňová a sezamová semínka, protože obsahují důležité minerály, které pomáhají regulovat náladu.
 • Banány – mají vysoký obsah B6, živiny potřebné pro produkci serotoninu.

Přírodní prostředky pro lepší náladu

 • Omega 3 rybí olej. Pokud trpíte špatnou náladou, doporučuje se doplnit rybí tuk. Tekuté rybí oleje jsou vysoce koncentrované a dodávají vyšší dávku omega 3, esenciálních mastných kyselin potřebných pro funkci mozku.
 • Třezalka tečkovaná je bylina, která se po staletí používá k léčbě špatné nálady a úzkosti. Je to nervové tonikum s antidepresivními vlastnostmi. Pokud užíváte jakoukoli formu léků (zejména antidepresiva nebo perorální antikoncepční pilulky), buďte opatrní a před užitím třezalky tečkované se poraďte se svým lékařem.
 • Vitamíny skupiny B, zinek a hořčík – to jsou důležité živiny pro regulaci nálady.
 • Bachovy esence je vynikající lék na stres, úzkost a přetížení. Mimulu je indikován pro strach, úzkost a obavy.

unava-muz

Další způsoby, jak si udržet dobrou náladu

 1. Zaměřte se na to, abyste se udrželi zdraví (nebo se zotavili, pokud jste byli nemocní). Výživa těla a mysli je v tuto chvíli nezbytná. Naučte se přirozeně posílit svůj imunitní systém.
 2. Jezte co nejzdravěji a vyhněte se přejídání cukrem, protože vyčerpává hladinu energie, kazí vaši náladu a vyvolává úzkost.
 3. Zacvičte si. Na internetu je k dispozici spousta virtuálních cvičení, od jógy a zumby až po lekce body pump a spin. Cvičení nám zvedne náladu.
 4. Zůstaňte ve spojení s přáteli a rodinou prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo videohovorů. Podporujte se navzájem, abyste zvýšili morálku.
 1. Udržujte svůj mozek zapojený. Čtěte knihy, které jste vždy chtěli číst, naučte se něco nového prostřednictvím online kurzu nebo dohánějte věci kolem domu.
 2. Užijte si čas strávený s blízkými. Mluvte, hrajte hry a važte si vzájemné společnosti.
 3. Pomozte druhým v nouzi. Někdy je nejlepším způsobem, jak odpoutat pozornost od věcí, zaměřit se na někoho jiného. Můžete nějak pomoci sousedovi nebo kamarádovi?
 4. Vyhýbejte se negativnímu mediálnímu pokrytí (včetně zpráv), jak jen můžete. Všechna ta zkáza a temnota neprospívají našemu duševnímu zdraví.

  Zdroj obrázků: pixababy.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button