Zdraví

Má vaše tělo dostatečný přísun tekutin?

Lidské tělo je přibližně ze 70 % tvořeno vodou. A věděli jste, že přibližně 80 % veškerých tekutin, které přijmeme spotřebuje náš mozek?

Dostatek vody je klíčový

Mozek řídí a koordinuje veškeré funkce v těle. Naše játra, ledviny, střeva a další by nám nebyly k ničemu, kdyby neexistoval orgán, který zajišťuje jejich správnou činnost a umí vše správně zkoordinovat.

Ale mozek potřebuje ke své práci vodu. Je naprosto nepostradatelná pro správné fungování přenosů v mozku, a proto se stává, že bez vody se cítíme jaksi mimo, nejsme schopni rychle a správně reagovat, jsme jednoduše celí ospalí a vyčerpaní.

Dostatečné množství vody je tedy nezbytným předpokladem ke správné funkci nejen všech tělesných činností, ale i paměti, učení a kreativity.

Vědci prokázali, že už i jen 1 % dehydratace vede ke snížené mozkové efektivity až o 5 %! Takový stav pak často vede k rozvoji chorob mozku a nervové soustavy, jako je například Alzheimerova choroba.

Chronický nedostatek tekutin také přispívá k rozvoji obezity, rakoviny či deprese. Pravidelné pití je tedy naprosto základním předpokladem pro zdravý život a pro správné fungování celého našeho organismu!

Pijte tedy dost a pravidelně. Nejlépe čisto vodu nebo ovocné čaje. Případně ředěné ovocné šťávy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button