PrevenceZdraví

Dětský domácí přírodní krém na opruzeniny! Vyhoďte chemické krémy a dopřejte svému dítěti stejně účinné přírodní složky!

Tento recept je další mírně vylepšená verze několika různých receptů, které se objevují na internetu. 

Určitě stojí zato si ho vyrobit, protože se tak vyhnete množství chemie, která se běžně bohužel v dětských přípravcích objevuje.

Potřebujeme něco jemně vysušujícího,ale zároveň hydratačního.

Je ideální na opruzenou pokožku dětí z plenek.

Takže pro tento super jednoduchý účinný recept budete potřebovat:

¼ šálku kokosového oleje

2 lžíce bambuckého másla

1 polévková lžíce kukuřičného škrobu

1 tobolka vitaminu e

2 kapky Bio levandulového esenciálního oleje

Kokosový olej, bambucké máslo, vitamín E kapsle a esenciální olej spolu v malém kastrolu ohříváme a jemně mícháme do hladkého krému na velmi nízké teplotě po dobu 5 minut. Odstraňte z kamen a použijte malý elektrický mixér, abyste pomalu vmíchali prášek kukuřičného škrobu.

Nalijte do malé čisté sklenice a vložte jej do lednice přibližně na 15 minut. Tím dojde ke zpevnění směsi, dokud nebude pevná. Vyjměte ji z chladničky a při působení pokojové teploty se změní na pevný, ale hladký a vzdušný krém.

Poté použijte podle potřeby!

Co každá složka dělá:

Kokosový olej – Jedná se o hlavní složku na vyrážky. Kokosový olej obsahuje vysoké množství vitaminu E a je vynikající pro hydrataci pokožky. Zvlhčuje a změkčuje pokožku. Kokosový olej napodobuje kožní maz a tak přirozeně a jemně odstraňuje špínu, a mrtvé kožní buňky.

Dokonce má některé antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, zabíjí škodlivé bakterie.

Bambucké máslo – Bambucké maso obsahuje masivní množství esenciálních mastných kyselin a přírodních hydratačních antioxidačních látek, které činí pokožku neuvěřitelně měkkou. Je protizánětlivý a obsahuje protihoubové a kvasinkové vlastnosti. Má také vysoký obsah vitamínů A a E, které podporují pružnost pokožky a uklidňují dráždivé a bolestivé vyrážky.

Kukuřičný škrob- díky své jemnosti najde uplatnění zejména v dekorativní kosmetice a dále v emulzích, kde snižuje mastný pocit. Má výbornou přilnavost k pokožce a spolu s marantovým škrobem se používá jako náhrada mastku v minerální kosmetice.

Zahušťuje emulze, zmatňuje a absorbuje, snižuje mastný pocit, zlepšuje přilnavost krému na pokožce, dodává hedvábný pocit.

Vitamín E kapsle – působí jako konzervační látka. Vitamin E obsahuje přírodní antioxidanty, které prodlužují životnost produktů na bázi oleje.

Levandulový olej – levandulový olej nejen dodává příjemnou vůni krému, ale levandulový olej je známý pro své kožní léčebné vlastnosti jako antibakteriální, protizánětlivé, antimikrobiální, antiseptické, antispastické a deodorantní!

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button