PrevenceZdraví

Rozmarýn je bylinka našich babiček

Stejně jako celá řada bylinek i rozmarýn je účinnou alternativní léčbou některých zdravotních potíží.

Možnosti využití

  • Esenciální olej

Jednou z výhod bylinek je, že je můžeme použít pro výrobu vlastních bylinných a esenciálních olejů. Rozmarýnový esenciální olej se používá k léčbě úzkostných stavů, při poruchách trávení, bolestech hlavy, bolestech kloubů a při špatném krevním oběhu. Je podpůrným prostředkem při nachlazení a chřipkových potížích.

Výroba oleje:

Použijte nosný olej (jojobový, olivový), do kterého nasypete snítky rozmarýnu a necháte louhovat 3-6 týdnů na slunném místě. Olej můžete využít pro relaxační masáže, bolesti svalů či duševní jasnost.

  • Péče o vlasy

Silná infuze z rozmarýnu a kopřiv má antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají snižovat výskyt lupů, a stimulují tok krve vlasové pokožky, čímž podpoříte růst vlasů. Také zlepšuje kvalitu a pevnost vašich vlasů. Využít ji lze jako bylinný oplach.

  • Přírodní úleva od bolesti

Bylinka má analgetické a protizánětlivé účinky.

Pokud rozmarýn použijete jako čaj, ulevuje od bolesti, pálení žáhy a omezuje výskyt plynatosti.

  • Boj proti stresu a úzkosti

Pokud budete cítit nervozitu či vyčerpání, využijte rozmarýnový olej k relaxaci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button