JídloPrevenceRady a tipy

Tipy pro zvládání hněvu: 6 potravin, kterým je třeba se vyhnout, když se cítíte naštvaní

Spojení mezi našimi emocemi a potravinami, které konzumujeme, je nepopiratelné. Stejně jako některé potraviny mohou pozvednout našeho ducha a podpořit pocit pohody, existují také potraviny, které mohou zhoršit negativní emoce, jako je hněv. Když se ocitneme ve stavu hněvu, je nezbytné mít na paměti naše stravovací volby. Některé potraviny mohou zesílit naše emocionální reakce a bránit naší schopnosti znovu získat klid.

Je běžným zvykem spoléhat se na jídlo, když jsme naštvaní. I když jsme sytí, stále jíme. Měli byste si však být vědomi toho, že jídlo, které jíte, když jste ve stresu, vás naplňuje spíše duševně než fyzicky, což je opravdu špatné pro vaše vnitřní zdraví. Jíst z důvodu uklidnění vede k přejídání, což není zdravý zvyk. To může vyvolat zažívací problémy, jako je průjem, nadýmání a kyselý reflux. Kromě záchvatovitého přejídání nebo přejídání byste si měli být také vědomi toho, co jíte v době stresu a hněvu. Čemu se vyhnout?

Stimulanty

Potraviny a nápoje, které obsahují stimulanty, jako je kofein – káva, energetické nápoje, černý čaj a některé limonády – mohou zvýšit emoce a stimulovat váš nervový systém. To může potenciálně zvýšit pocity úzkosti, neklidu a podrážděnosti. Kofein může také zasahovat do vašich spánkových vzorců, což může dále ovlivnit vaši náladu.

Sladké potraviny

Potraviny s vysokým obsahem cukru, včetně bonbónů, čokolád, sladkých nápojů a dezertů, mohou vést k rychlým výkyvům hladiny cukru v krvi. To může vést k energetickým výkyvům, změnám nálady a pocitům podrážděnosti. Konzumace nadměrného cukru může také negativně ovlivnit vaše celkové zdraví a pohodu.

Zpracované nebo rychlé občerstvení

Tyto druhy potravin často obsahují vysoké množství nezdravých tuků, přísad a konzervačních látek. Mohou přispět k zánětu v těle a narušit rovnováhu neurotransmiterů, což může ovlivnit vaši náladu a emoční stav. Navíc pravidelná konzumace zpracovaných a rychlých jídel může vést k pocitům pomalosti a nízké energie, což může zesílit hněv.

muz-nastvany-vztek

Alkohol

Zatímco někteří lidé se mohou obrátit na alkohol jako prostředek k vyrovnání se s hněvem nebo stresem, je obecně vhodné se mu vyhnout. Alkohol je depresivum, které může narušit úsudek a rozhodování, snížit zábrany a zesílit negativní emoce. Může také narušit váš spánek, což vede ke zvýšené podrážděnosti a snížené emoční odolnosti.

Pikantní potraviny

Pikantní potraviny mohou způsobit dočasné zvýšení tělesné teploty a mohou vyvolat fyzickou reakci podobnou reakci „bojuj nebo uteč“. To může u některých jedinců potenciálně zesílit pocity hněvu nebo stresu. Navíc kořeněná jídla mohou způsobit zažívací potíže, což může dále přispět k pocitům frustrace nebo mrzutosti.

Nadměrné množství zpracovaných sacharidů

Potraviny s vysokým obsahem rafinovaných sacharidů, jako je bílý chléb, těstoviny a pečivo, mohou způsobit rychlé špičky a pokles hladiny cukru v krvi. To může vést ke změnám nálady, podrážděnosti a snížené emoční stabilitě, což zhoršuje hněv.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button