JídloOstatníPrevence

Je oslí mléko dalším velkým objevem?

O oslím mléku je často prohlašováno, že se jedná o zázračný nápoj s nevyužitým potenciálem. Něco na tom bude, protože i samotná Kleopatra se v oslím mléku dokonce koupala! Osel není hloupé zvíře, betlém by se bez něj neobešel a rozhodně bychom neměli jeho schopnosti podceňovat.

V dnešní době má pro nás význam i oslí mléko, které se přidává do kosmetických produktů jako elixír pro pokožku. Je totiž velmi bohaté na laktózu, přesto málo tučné. Vzniká na něj i daleko méně alergií. Pokud někdo nemůže pít mléko kravské, oslí obsahuje jiné proteiny.

milk-518067_960_720

Oslí mléko a jeho nutriční přínos

Oslí mléko bylo známé svými účinky zejména v antice, ale pojďme se na něj podívat i na užitečnost v moderní době. Přidává se jako přísada do kosmetických mýdel, likérů, čokolád a jiných věcí. Kypr a Paphos by vám o tom mohl vyprávět!

donkey-335974_960_720

Oslí mléko pomáhá k regeneraci kožním buňkám, i proto je velmi přínosné v léčbě lupénky. Potlačuje záchvaty svědění a zmírňuje zanícení pokožky. Jeho blahodárné účinky zpozorovali lidé i na svých dětech, kterým se po pití oslího mléka zlepšilo astma, ekzém a další kožní onemocnění.

1024px-Equus_asinus_Kadzidłowo_002

Oslí mléko obsahuje antibakteriální enzymy a anti-alergeny, tudíž je tu výrazný výskyt snížených alergických reakcí, jak pokožky, tak dýchacích cest. Výzkumy navíc přináší i další dobrou zprávu pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Stačí vypít 60 ml oslího mléka denně a budete vidět výsledky.

Vypadá jako kravské mléko, ale je jiné

Navíc je bez zápachu, naoko vypadá jako odstředěné kravské mléko, takže vám na něm nic zvláštního, co by vám činilo problém ho vypít, ani neshledáte. Osli mají pouze jeden monogastrický žaludek, což se o krávě říci nedá. Díky tomuto jednoduchému trávicímu systému je v oslím mléku daleko méně bakteriální zátěže pro lidský organismus.

milk-933106_960_720

Vraťme se ještě na okamžik ke kosmetice, kde najdete kvalitu. Nefalšované výrobky pocházejí od francouzských a švýcarsko-italských firem. Výhodou dnešní doby je fakt, že se dá tato kosmetika nakoupit i online na internetu. Mimo jiné se můžete setkat i s jeho práškovou podobou, kterou pijí malá miminka s alergií na kravské nebo sojové mléko.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button