Dům a zahradaOstatníRady a tipy

10 tipů pro využití čajových sáčků

Každý z nás určitě pije čaj. Většina z nás s ním začíná ráno. Někdy si jej připravíme i během dne. Pokud máte rodinu, je u vás zajisté čajová spotřeba obrovská. A těch sáčků co se vyhodí. Je to však škoda, neboť čajové sáčky můžete ještě použít. Ptáte se, na co? Tady je několik typů, jak s nimi naložit.

Co se sáčky?

  1. Černý čaj obsahuje kyselinu, která zklidňuje a ochladí místa spálená od slunce.
  2. Také pomůže při menších popáleninách v kuchyni.  Není nic jednoduššího, než přitisknout chladný čajový sáček na postižené místo a ihned pocítíte úlevu.
  3. Třísloviny v čaji mají uklidňující účinky a pomůžou obnovit unavenou pleť i oči. Stačí ochalzené sáčky čaje přiložit na oči nebo s nimi jemně třít kolem očí.
  4. Příznivý vliv mají i na vlasovou pokožku, pomáhají proti tvorbě lupů a dodá lesk vašim vlasům. Čajové sáčky nechte alespoň hodinu louhovat ve vodě a po umytí s nimi přelijte vlasy (na světlé vlasy použijte heřmánek, na tmavé černý čaj). Poté spláchněte vodou.
  5. Antioxidanty v zeleném čaji mohou zastavit růst bradavic. Ochlazený sáček přiložte na bradavici a zavažte obvazem, nechte působit asi patnáct minut.
  6. Přišli jste z tréninku, či vycházky a z bot se vám neline zrovna příjemná vůně? Vložte do bot suché čajové sáčky, které do sebe absorbují nepříjemné pachy.
  7. Máte špinavé nádobí, které nejde vydrhnout? Nezoufejte, namočte je přes noc s několika čajovými sáčky, bude se vám lépe čistit.
  8. Neustále se vám na zrcadle objevují skvrny od vody? Vyvařte několik čajových sáčků ve vodě, poté do ní namočte hadr a zrcadlo jím utřete.
  9. Při práci s česnekem nebo cibulí se nevyhnete nepříjemně vonícím zbytkům, které vám zůstávají na rukou. Zkuste při mytí použít místo mýdla čajové sáčky.
  10. Pěstujete – li růže, můžete obsah sáčku rozsypat do půdy. Výsledkem pak budou nádherné květy.

Pokud sáčky ihned nepoužijete, můžete je skladovat v uzavřené nádobě v lednici. Jakmile je budete potřebovat, budete je mít ihned po ruce.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button