OstatníPrevence

Esenciální oleje zlepšují fyzickou i psychickou pohodu: Vyzkoušejte je!

Esenciální oleje jsou aromatické oleje, které se získávají z rostlin. Používají se v aromaterapii, v kosmetice a dokonce i do jídla. V aromaterapii jsou používány různým způsobem, zejména pro léčení těla. Kromě fyzických výhod zlepšují esenciální oleje také psychický stav.

Jedná se o vysoce koncentrované látky, takže jich stačí skutečně minimální množství k získání příznivého účinku. Musíte je však používat opatrně, některé olejíčky si vzájemně vůní odporují.

Mezi nejčastější typy esenciálních olejů patří levandule, heřmánek, eukalyptus a máta peprná. Podívejte se, jaké výhody přinášejí.

Levandule

Levandule je zřejmě nejběžněji používaný esenciální olej. Má fantastické účinky, snižuje stres, navozuje relaxaci a je vynikající na nespavost. Můžete si dát pár kapek na polštář, pomůže vám to snáze usnout. Esenciální olej z levandule se dá mísit i s masážním olejem. Když se tato směs vmasíruje do oblasti krku a ramen, uleví od bolesti.

esenciální

Je také velmi užitečný při zmírnění bolesti hlavy a zubů. Nakapejte pár kapek na čelo nebo část čelisti, kde vás zub bolí. Bolest by měla ustoupit. Zvláště účinná je levandule jako léčba popálenin a na řezné rány. Můžete pár kapek nakapat na sterilní gázu a držet na ráně. Velmi populární je olej z levandule během porodu, protože snižuje úzkost a tlumí bolest.

esenciálníTento olej je také vhodný pro léčbu bodnutí hmyzem a dokonce i na svrab! Esenciální olej může být aplikován přímo na sousto nebo být smíchán s nějakým krémem.

Heřmánek

Esenciální olej z heřmánku je znám pro své uklidňující vlastnosti. Je to vyhovující tonikum na nervy a proti stresu. Stejně jako levandule je heřmánek aplikován na bolestivá místa hlavy či zubů. Doporučuje se na bolesti zoubků u kojenců.

esenciálníMá uklidňující účinek na trávicí systém, když s ním masírujete dítěti bříško. Dá se využít i na chladivé obklady, pro oba účely poslouží pár kapek.

Máta peprná

Esenciální olej z máty peprné se využívá při léčbě poruchy trávení. Odstraňuje nevolnost, zlepšuje trávení a používá se k léčbě průjmu a při nadýmání. Dejte si několik kapek na břicho a jemně masírujte. Olej z máty peprné je skvělý pro lidi, kteří trpí nevolností při cestování.

esenciálníKápněte několik kapek na ubrousek a vdechujte každé tři minuty. Hodí se i na bolesti hlavy – aplikujte na zadní stranu krku nebo čelo, ne do blízkosti očí. Zmírňuje bolesti svalů a používá se i při nachlazení a chřipce.

Eukalyptus

Tento esenciální olej je dobrý při trávicích obtížích. Smíchejte několik kapek v misce s převařenou vodou a vdechujte. Nebojte se dát ani pár kapek na ubrousek nebo polštář. Je dobrý na léčbu po bodnutí hmyzu, nahřátý je používán proti zánětu svalů. Vhodný je i na masáže.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button