Prevence

Nejlepší přírodní lék proti bolesti roste na vašem dvoře

Lidé používají divoký salát jako sedativum a lék proti bolesti. Tato rostlina se podobá bodláku a pampelišce, ale má vlastnosti, které mohou nahradit syntetické léky proti bolesti. Konkrétně se používá jako náhrada opia od 19. století, kdy byl známý jako „opium pro chudé.“ Dokonce i dnes se destilovaný výluh z této rostliny používá ve Francii jako mírné sedativum.

Rostlina má pryskyřičnou mléčnou šťávu, která obsahuje opioidy proti bolesti známé jako laktukárium. Rostlina se suší a její hlavní sloučeniny zahrnují laktupicrin, laktucin a laktukopicrin. Všechny tyto látky mají silné analgetické vlastnosti a vedou ke stejným účinkům, jako jsou účinky ibuprofenu. Studie ukázaly, že laktucin a laktukopicrin mají sedativní aktivitu při měření spontánních pohybů myší.

V příspěvku Institutu pro historii vědy, publikovaného pod názvem Salát jako léčiva rostlina v polských publikacích 19. století, je napsáno, že: „Účinek látky byl slabší než účinek opia, ale bez vedlejších účinků a lékařská praxe ukázala, že v některých případech laktukárium produkuje lepší léčebné účinky než opium.“ Divoký salát je také prospěšný v případě kašle. Zde jsou některé jeho další zdravotní přínosy:

  • Astma

Divoký salát účinně zmírňuje příznaky astmatu.

  • Úzkost

Jeho sedativní vlastnosti jsou velmi užitečné i v případě úzkosti.

  • Migréna/Bolesti hlavy

Snižuje frekvenci a závažnost migrénových bolestí hlavy.

  • Bolest a napětí

Jeho opiátové vlastnosti uklidňují bolest, snižují napětí a uvolňují tělo a mysl.

  • Spánek a nespavost

Uvolňuje tělo, pomáhá usnout a léčí nespavost.

Tato rostlina nebyla používána pouze jako lék, ale také jako prostředek k dosažení mírné euforie. Přestože neobsahuje skutečné opiáty, pokud se používá ve velkých dávkách, může přinést závratě, nevolnost, zvracení a úzkost.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button