Prevence

Top 10 výhod užívání eukalyptového oleje

Hledáte esenciální olej, který pomůže zvýšit vaše imunitní funkce? Ochrání vás před různými infekcemi a pomůže v léčbě respiračních onemocnění? V tom případě se obraťte na esenciální eukalyptový olej, který pomůže na bolest krku, kašel, sezónní alergii či bolest hlavy. Stimuluje imunitní systém, zajišťuje antioxidační ochranu a léčí respirační problémy.

Eukalyptový olej

Dnes se dají esenciální oleje zakoupit v lékárnách, v obchodech se zdravou výživou či na internetu. Hodit se vám doma bude i eukalyptový esenciální olej, který má antimikrobiální vlastnosti a používá se v boji proti cizím patogenům a různých forem infekcí. Vyrábí se z listů určitých druhů eukaliptu.

10 výhod eukalyptového oleje

Na respirační onemocnění

Eukalyptus patří mezi nejvhodnější oleje, které pomohou s respiračními obtížemi, chronickými i akutními (včetně astmatu, bronchitidy, běžného nachlazení, kašle či chřipky).

Pomůže na kašel

Jistě znáte ten nepříjemný kašel, který se vás drží po několik týdnů. Eukalyptový olej je skvělým pomocníkem při léčbě kašle. Zbavuje vás mikroorganismů a toxinů, které podporují kašel a usnadňuje dýchání.

Pomoc při alergii

Látky obsažené v eukalyptovém oleji, jako je eukalyptol a citronellol, mají protizánětlivé vlastnosti a podporují imunitu. Proto je eukalyptový olej vhodný i jako pomocník při sezónních alergiích.

Bojuje s infekcemi

Eukalyptový olej obsahuje eukalyptol, který má antimikrobiální účinky a bojuje proti kmenům bakterií, virů a plísní.

Snižuje bolestivost a léčí zánět

Osvědčeným účinkem eukalyptového oleje je i jeho schopnost zmírnit bolest a léčit zánět. Při použití lokálně přímo na pokožku může pomoci od bolestivosti svalů a otoků. Přidat jej můžete také do své koupele. Pomůže vám ulevit si od bolesti.

Zmírňuje bolesti hlavy

Eukalyptový olej je i jedním z nejlepších esenciálních olejů, který pomůže s bolestí hlavy. Pomáhá snížit tlak a napětí. Má povzbuzující vlastnosti.

Léčba drobných ran

Vhodný je tento druh oleje i na pokožku, díky svým antimikrobiálním a antiseptickým vlastnostem. Působí jako skvělý pomocník na podrážděnou kůži, pomáhá v léčbě ranek, popálenin, vředů či na kousnutí od hmyzu.

Pomůže od bolesti v uších

Vzhledem k tomu, že eukalyptový olej funguje jako uvolňující prostředek dýchacích cest a má antimikrobiální vlastnosti, které vám pomáhají zbavit se infekce, která může způsobit problémy i ve vašem zvukovodu, je skvělým léčitelem příznaků infekce uší a samotné bolesti uší.

Zvyšuje duševní pohodu

Eukalyptový olej má povzbudivé, uklidňující a čisticí vlastnosti, což je důvod, proč může být použit i pro navození duševní pohody, zvýšení vaší energie a jako prostředek lepšího soustředění. Pomáhá vyčistit vaše dýchací cesty, umožňuje tedy lepší proudění kyslíku.

Pomůže vám zbavit se myší

Věděli jste, že  esenciální olej z eukalyptu vám může pomoci přirozeně zbavit se myší ? Může to znít jako překvapivý přínos eukalyptového oleje, ale studie z roku 2014 publikovaná v časopise The Scientific World Journal naznačuje, že tento olej může být použit k ochraně vašeho domova před myší hrozbou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button