KrásaPrevenceRady a tipy

Přírodní uklidňující nápoje

Energetické nápoje se v poslední době stávají hitem slibujíce nám příval energie, díky níž budeme čilí po celý den. Často však s nimi přichází řada vedlejších účinků jako je nervozita, podrážděnost, nespavost, bušení srdce, deprese či úzkost. Některé ze společností se proto rozhodly zvolit jiný směr a začít produkovat výrobky určené především pro odpočinek.

Všichni víme, že stres, způsobený každodenními starostmi, může ovlivnit naši pohodu i celkový zdravotní stav. Tělo funguje tak, že částečně nápor stresu zvládá, ovšem za předpokladu, že je dostatečně odpočaté. Úzkost a stres můžou vést k některým zdravotním problémům, jako jsou bolest hlavy, vysoký krevní tlak, bolest na hrudi, nespavost, žaludeční nevolnost a další. Naše první reakce je uchýlit se k alkoholu či lékům, ty nám ale mohou způsobit ještě horší problémy a nejenom ty zdravotní. Přinášíme vám několik nápojů, které by mohly pomoci.

Teplé mléko

Tento nápoj je používán již po řadu generací. Teplé má uklidňující účinky a obsah tryptofanu v teplém mléku je ještě zvyšuje. Tryptofan patří mezi aminokyseliny, jeho významným derivátem je například serotonin, který pomáhá zlepšovat náladu, cítíte se klidnější a lépe usínáte.

Voda

Divíte se, jak vám může voda obyčejná pomoci proti úzkosti? Je to jednoduché. Pokud je tělo dehydrované, nefunguje tak, jak by mělo. Kvůli špatnému toku krve hormony nedosahují svých cílů, svaly začínají být napnuté, mozek ztrácí pozornost. To může být příčinou nízké hladiny endorfinu, který zlepšuje náladu a pocit pohody. To vše může navodit stres.

Zelený čaj

Tento nápoj je známý pro své blahodárné účinky na naše zdraví. Ale pozor, je tím myšlen čaj vyrobený z lístku čajovníku, nikoli koupený nápoj. V zeleném čaji se nachází řada látek, ale ty nejdůležitější jsou EGCG a L – theanin. Ty podporují uvolnění a relaxaci. Díky nim může dojít k lepšímu soustředění a pozornosti.

Čerstvá ovocná šťáva

Naše tělo funguje tak, aby se umělo vyrovnávat se stresem a tlakem, který je na něj z okolí vyvíjen. Aby tak mohlo účinně činit, musíme mu dodávat správné vitamíny, minerály a živiny. Čerstvá ovocná šťáva je jedním ze způsobů, jak tělu potřebné minerály a vitamíny dodat. Dodá tělu také potřebné antioxidanty, které napomáhají snižovat krevní tlak, stejně tak jako regulují odpověď organismu na stresové situace. Velice vhodné je pít ovocnou šťávu v dopoledních hodinách, ideálním ovocem pro její výrobu je mango, meloun nebo jahody. Hodí se i některá listová zelenina – špenát, kapusta, ale také třeba mrkev.

Kokosová voda

Stala se známou díky své schopnosti zvýšit hladinu energie stejně tak jako pomocník lepšího spánku. Je to vynikající zdroj B – komplexu, riboflavinu, niacinu, thianinu stejně tak i draslíku a hořčíku. Tyto minerály pomáhají uvolňovat svaly, zlepšují krevní oběh, podporují relaxaci.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button