OstatníRady a tipy

Jak uplést pomlázku? S naším jednoduchým návodem to zvládne každý muž!

Za pár dní jsou tady velikonoce a každý muž bude potřebovat pomlázku. Co kdyby jste se tentokrát pánové překonali a upletli si pomlázku sami z čerstvého proutí? Není to až tak složité a dámy vás jistě pochválí. Však to můžete naučit i vaše děti a můžou vám pomáhat. Tak jdeme na to.

 

POTŘEBUJETE:

 8 zhruba stejně silných a stejně dlouhých prutů

2 slabé proutky na uvázání konců pomlázky

POSTUP:

1

Konce prutů zarovnejte a mezi nimi kolmo stiskněte konec tenkého proutku asi 10 cm od okraje. Ten několikrát pevně obtočte kolem prutů a pak ho opět zatáhněte do svazku pomlázky.

2

Pokud jste dobře utahovali, neměla by se rukojeť rozvázat. Svazek prutů rozdělte na dvě poloviny po čtyřech prutech.

3

Na levé straně oddělte dva pruty a do vzniklé mezery vložte vnější proutek z pravé strany.

4

Nově vpletený prut ohněte a vraťte zpátky na pravou stranu, ale tentokrát dovnitř. Vpravo hned vytvořte mezeru v nové čtveřici prutů.

5

Postup se opakuje – do mezery vložte vnější proutek z levé strany, protáhněte jej a vraťte ho doleva, ale opět na stranu vnitřní.

6

Pokračujte pořád dál, až se z prvotního zmatku začne rýsovat pravidelný úplet. Na konci ponechte dostatečný prostor na uvázání tenkým proutkem.

Ozdobte pentličkama.

zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Back to top button