KrásaRady a tipy

Trápí vás vypadávání vlasů, nebo lupy? Vyzkoušejte hroznový olej

Pokud přemýšlíte nad přírodním prostředkem, který vám pomůže proti vypadávání vlasů, suchým a zničeným vlasům, nebo eliminuje lupy, možná vás hned nenapadne sáhnout po hroznovém oleji. Přitom se jedná o jeden z rostlinných olejů, který jim dodá plno živiny.

Proč hroznový olej

Hroznový olej má hned několik pro. Za prvé to je jeho finanční stránka. I když se jedná o léčivý přírodní prostředek, je jeho pořizovací cena nízká oproti ostatním olejům.

Tento olej se získává lisováním semen z vinných hroznů, které jsou bohaté na antioxidanty, například vitamín E a mastné kyseliny. Obě tyto látky jsou důležité pro zdraví vlasové pokožky a vlasů samotných.

Olej nijak nezapáchá a je vhodný i na citlivou pokožku.

Co hroznový olej přináší vlasům

Hroznový olej jako přírodní kondicionér

Hroznový olej na rozdíl od kokosového oleje neztuhne při nižších teplotách a dá se použít za jakékoliv situace. Dodá vlasům lesk, ale zbytečně je nezatíží ani neumastí.

Hroznový olej k revitalizaci vlasů

V tradiční indické medicíně se hroznový olej používá k revitalizaci vlasů. Je to především díky tomu, že obsahuje kyselinu linolovou, která pomáhá vyživit vlasy a stimulovat růst vlasů. Tento olej také obsahuje vitamín E, který je přírodním antioxidantem léčící poškození před volnými radikály.

Hroznový olej se získává lisováním semen z plodů hroznů.

Hroznový olej a růst vlasů

Nedávný výzkum ukázal, že olej z hroznových semen může pomoci při léčbě vypadání vlasů, která nazýváme také androgenní alopecií. Pokud tedy trpíte ztrátou vlasů v tomto důsledku je to hlavně napadením vlasových folikul imunitním systémem. Látky v tomto oleji ale dokážou obnovit zdraví folikul.

Hroznový olej a hydratace vlasů

Vysoká hladina tuků, která se v hroznovém oleji nachází je skvělým pomocníkem proti suchým vlasům a pokožkou hlavu. Hroznový olej se v kosmetice často používá díky svým regeneračním schopnostem. I v tomto případě dokáže navrátit pokožku do normálu, chránit ji a hydratovat.

Hroznový olej a zpomalení stárnutí vlasů

Olej z hroznových semen má protizánětlivé, antioxidační a antimikrobiální vlastnosti, které z něj činní účinný přírodní prostředek k ochraně a péči vlasů. Tento olej také obsahuje aktivní leucoanthocyanis, sloučeniny, které bojují proti poškození volnými radikály vlasů a zamezují šednutí vlasů.

Hroznový olej a boj proti lupům

Lehký hroznový olej je také lékem pro seboreickou dermatidu, což je stav, kdy vás trápí červená a podrážděná pokožka. Tato pokožka hlavy se také vyznačuje šupinkami, známé též jako lupy. Ovšem látky v tomto oleji léčí podrážděnou pokožku a eliminují tvorbu lupů. Polyfenoly spolu s mastnými kyseinami také podporují hojení ran a léčí další kožní onemocnění.

Mějte krásné a zdravé vlasy díky hroznovému oleji.

Jak použít hroznový olej k ošetření hlavy

Aby byly co nejvíce využity výživné vlastnosti hroznového oleje, můžete ho použít buď samotný, nebo spolu s jiným rostlinným olejem. Dobře funguje i po zahřátí.

Vyzkoušejte masku na vlasy, kterou vytvoříte smícháním 4–6 lžic hroznového oleje spolu s 1 lžící esenciálního oleje. Použít můžete levanduli nebo tea tree olej. Touto směsí pomocí kruhových pohybů masírujte pokožku hlavy po dobu dvou minut. Poté hlavu zabalte do teplého a čistého ručníku asi na půl hodiny. Nakonec vlasy umyjte. S touto maskou vlasy očistíte a zároveň vyživíte.

Hroznový olej můžete také zařadit do jídelníčku, ovšem v omezeném množství. Tento olej totiž neprospívá zdraví kardiovaskulárního systému. Proto se tento olej doporučuje spíše pro vnější užití, než pro vnitřní.

Pro zdraví a krásu vašich vlasů vyzkoušejte hroznový olej.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button