Krása

Jak detoxifikovat vaše vlasy a proč byste to měli udělat

Lak na vlasy, tužidlo, šampon a jiné produkty na péči o vlasy mohou vážně narušit zdravotní integritu vašich vlasů. Zbavte se těžkých kovů a jiných toxinů z běžné péče o vlasy s tímto vlasovým detoxem. Vaše vlasy s pokožka hlavy vám za to budou nesmírně vděční!

Proč zkusit vlasovou detoxifikaci?

Naše vlasy odráží zdravotní stav našeho těla. Pokud trpíme nedostatkem živin, nebo pokud jsme plní škodlivých toxinů, naše vlasy mají tendenci řídnout nebo matnět. Pokud používáte běžné prostředky na péči o vlasy, vystavuje své krásné kadeře napospas chemickým toxinům. I pokud se klaníte k přírodní vlasové péči, jakýkoli toxin ve vašem jídle nebo životním prostředí ovlivní zdraví a vzhled vašich vlasů a pokožky hlavy. Vlasovou detoxifikací vyživíte vlasovou pokožku, a odstraníte toxický nános.

Mocné účinky bentoninového jílu

Bentoninový jíl, také známý jako montmorillonitový jíl, je prastará usazenina, která má jedinečnou schopnost vytáhnout a uvěznit těžké kovy z těla. Je to hvězda tohoto vlasového detoxu. Když je smíchán s vodou, vytvoří živné prostředí, které extrahuje nečistoty z těla a zadrží je, takže se jednoduše spláchnou do odpadu.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je často používané v případech otravy z jídla, kvůli své schopnosti jemně absorbovat a zbavit se škodlivých substancí v těle. V tomto receptu má čistící a detoxifikační funkci na pokožku hlavy. Buďte však opatrní při jeho užívání, protože může velice lehce zašpinit světlé látky, a někdy i bílá umyvadla. Okamžitě po použití opláchněte umyvadlo nebo sprchu, abyste se vyhnuli případnému nepořádku.

Silné esenciální oleje

Protože esenciální oleje jsou tak koncentrované, nebudete potřebovat přílišné množství na dosažení silného efektu. Koriandr ve vás může vzbudit vzpomínku na noc v mexické restauraci s talířem plným tacos, je však také úžasný na odstraňování těžkých kovů a nechtěných toxinů. Levandulový esenciální olej zklidňuje zánětlivost pokožky hlavy a zlepšuje růst vlasů. V neposlední řadě, rozmarýn, stimuluje cirkulaci krve v pokožce hlavy, pro růst vlasů a zdravější vlasy obecně.

Výživná kopřiva

Ano, ta stejná žahavá rostlinka, která roste za vaším domem. Přestože mnoho lidí by se jí raději vyhnulo, zejména pokud mají odhalené tělo, tady je naopak prospěšná, protože je zlatý důl živin. Kopřiva je plná živin na péči a posílení vlasového vlákna. Je bohatá na vitamín A karotenoidy, vitamíny B, C, D, a K, vápník, hořčík, a spoustu jiných. Ta minutka navíc, na přidání kopřivového nálevu pro vlasovou detoxifikaci, se vyplatí.

Pečující vlasová detoxifikační kúra pro silnější a zdravější vlasy

Ingredience:

 • 1 polévková lžíce jablečného octa
 • 1 kapka rozmarýnového esenciálního oleje
 • 2 kapky koriandrového esenciálního oleje
 • 3 kapky levandulového esenciálního oleje
 • ½ hrnku bentoninového jílu
 • 1 čajová lžička prášku aktivního uhlí
 • 2 čajové lžičky sušené kopřivy
 • ½ hrnku přefiltrované nebo destilované vody

Ingredience na vypláchnutí:

 • ½ hrnku jablečného octa
 • ½ hrnku filtrované vody
 • 3 kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje na vlasy (například geránium)

Potřeby:

 • Skleněná miska
 • Dřevěná nebo plastová lžíce
 • Hrnec s pokličkou

Návod na přípravu:

 1. Nalijte ½ hrnku destilované nebo filtrované vody do hrnce s pokličkou a přiveďte k varu. Vypněte sporák a přidejte sušenou kopřivu. Nechte loužit s přiklopeným víkem přibližně 5 až 10 minut, poté přeceďte bylinu a vylouženou vodu nalijte do ½ odměrky (hrnku). Pravděpodobně budete muset přilít ještě trochu vody, abyste dosáhli plné poloviny hrnku.
 2. V jiném hrnku smíchejte ingredience na vypláchnutí a položte stranou. Je dobré tento roztok umístit poblíž sprchy, aby byl připravený v případě potřeby.
 3. Do skleněné misky přidejte jablečný ocet, esenciální oleje, a aktivní uhlí. Opatrně smíchejte ingredience dohromady. Buďte opatrní s aktivním uhlím! Je velice lehké a rádo utíká kam se mu zachce, což je většinou po celém širokém okolí.
 4. Přidejte vodu a bentoninový jíl a dobře promíchejte, aby se ingredience promíchaly. Možná budete muset vyměnit lžíci za gumovou stěrku, aby se celá směs pořádně promíchala.

Použití vlasové detoxifikační masky

 1. Rukama naberte přiměřené množství vlasové detoxifikační kúry a štědře aplikujte postupně na různé vlasové sekce. Až pokryjete každou sekci, rozprostřete ještě více po hlavě. Nanášejte v tlusté vrstvě. Množství použité masky bude záležet na délce vašich vlasů a jejich hustotě, ale nemusíte se vůbec upejpat, jen to tam všechno dejte!
 2. Dovolte jílové směsi působit alespoň 10 minut. Pokud máte delší vlasy, svažte je do drdolu, abyste zabránili znečištění vaší domácnosti či oblečení. NENECHTE jíl uschnout, jinak bude velice obtížné ho vymýt.
 3. Velmi pečlivě opláchněte vlasy teplou vodou. Bude chvilku trvat, než vymyjete veškerý jíl, buďte však trpěliví. Jemně propracovávejte prsty skrze vlasy pod tokem vody.
 4. Jakmile dosáhnete pocitu, že je všechen jíl pryč, lehce zamíchejte roztok jablečného octa na vypláchnutí vlasů. Zakloňte hlavu a pomalu nalijte roztok na vlasy. Ujistěte se, že jste nevynechaly žádný kus pokožky hlavy. Lehce ocet vypláchněte a dovolte vlasům přírodně uschnout.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Back to top button