KrásaPřírodní léčbaZdraví

5 domácích letních masek, které vám pomohou rozzářit matnou pleť

Mít krásnou a zářivou pleť touží mít téměř každý, především ženy. Různé pleťové masky mohou pomoci s vyčištěním a rozzářením pleti. Není žádným tajemstvím, že mnohé potraviny jsou vyživují tělo nejen zevnitř, ale také zvnějšku, v podobě různých regeneračních masek. Po zimě má většina z nás pleť unavenou a bez života. Vyzkoušejte oživující masku dle našeho návodu a rozjasněte svou pleť.

Meloun

Meloun je hydratační ovoce. Díky bohatosti vitamínu C a antioxidantů je také přirozeným tonerem a pomáhá snižovat zánět a otoky.

Vezměte několik kousků melounu a rozmačkejte je na buničinu. Přidejte lžíci medu a lžíci jogurtu a dobře promíchejte. Naneste zábal na obličej a krk a nechte působit 15-20 minut. Omyjte ji studenou vodou a osušte obličej pro hydratovanou, osvěženou a zářící pokožku.

Papája

Papája je tropické ovoce, které je bohaté na papain, enzym, který exfoliuje a rozjasňuje pokožku. Obsahuje také vitamín A, vitamín C a antioxidanty, které vyživují a omlazují pokožku.

Pro osvěžující papájový obličejový zábal vezměte několik kusů zralé papáji a rozmačkejte je na buničinu. Přidejte lžíci medu a citronové šťávy a dobře promíchejte. Naneste ho na obličej a krk a nechte působit asi 20 minut. Opláchněte vodou a osušte. Vaše pokožka bude hladší, jasnější a mladistvější.

Mango

Mango je bohaté na vitamín A, vitamín C a antioxidanty. Navíc obsahuje přírodní cukry, které hydratují a vyživují pokožku.

Chcete-li si vychutnat výhody mangové masky na obličej, vezměte několik kusů zralého manga a rozmačkejte je na buničinu. Přidejte lžíci medu a lžíci mandlového oleje a dobře promíchejte. Naneste zábal na obličej a krk a nechte působit 15-20 minut. Dobře opláchněte pro hebkou, pružnou a zářivou pokožku.

zena-plet

Jahody

Jahody kromě toho, že jsou sladké a šťavnaté, jsou bohaté na antioxidanty, vitamín C a alfa-hydroxykyseliny. Pomáhají rozjasnit a odlupovat pokožku a redukovat výskyt jemných linek a vrásek.

Vezměte hrst několika zralých jahod a rozmačkejte je na buničinu. Přidejte lžíci medu a lžíci ovesných vloček a dobře promíchejte. Naneste zábal na obličej a krk a nechte působit 15-20 minut. Opláchněte a osušte pro hladší, jasnější a mladistvější pokožku.

Ananas

Ananas je jedinečné tropické ovoce. Jeho vysoký obsah bromelainu pomáhá odlupovat a rozjasňovat pokožku a zároveň snižuje výskyt tmavých skvrn.

Pro osvěžující ananasovou masku vezměte pár kousků a rozmačkejte je na buničinu. Přidejte lžíci medu a lžíci kokosového oleje na buničinu a dobře promíchejte. Naneste ji na krk a obličej a nechte ji 15 minut omýt studenou vodou. Vaše pokožka bude na dotek jemnější, hladší a zářivější.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button